آموزشی

اختلال نعوظ چیست + راه های قطعی درمان اختلال و سستی نعوظ

اختلال نعوظ چیست + راه های درمان اختلال و سستی نعوظ

احتمالاً شمایی که حال خواندن این مقاله هستید می دانید که اختلال نعوظ به چه معنی می باشد. اگر شما هم به دنبال راه های درمان قطعی سستی نعوظ هستید دقیقاً در جای مناسبی هستید؟ منظور از اختلال نعوظ همان ناتوانی مربوط به سفت نگه داشتن آلت مردانه جهت برقرار کردن رابطه ی جنسی می باشد. داشتن یک رابطه ی جنسی خوب و موفق آمیز می تواند تاثیرات مثبتی را در زندگی افراد داشته باشد. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته  امروزه علت بسیاری از طلاق های صورت گرفته در جامعه ما را مشکلات مربوط به روابط جنسی شکل داده است. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد این مشکل را با عنوان ناکارآمدی جنسی نیز می شناسند. افرادی که با چنین مشکلی مواجه هستند، بایستی روند مربوط به درمان آن را طی کنند. مشکل نعوظ ممکن است ریشه در احساسات و هورمون های آقایان، سن و مشکلات روحی داشته باشد، پزشکان معالج در این زمینه، سعی می کنند که جهت درمان اختلال نعوظ با توجه به علت آن از روش های متعددی استفاده نمایند. اگر شما نیز از مشکل نعوظ در رنج هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با درمان مدیکال فروشگاه تجهیزات پزشکی همراه باشید شاید این مقاله بتواند برای همیشه مشکلات مربوط به اختلال نعوظ را در شما حل کند. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد علائم اختلال نعوظ، عوامل تاثیر گذار در نعوظ آقایان و روش های درمان عدم نعوظ با شما خوانندگان این مقاله صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید

 

علائم اختلال نعوظ

اختلال نعوظ علائم متعددی دارد. شما باید بعد از مشاهده هر یک از علائم یاد شده سریعا اقدامات مربوط به درمان عدم نعوظ را انجام دهید. مهمترین علائم مربوط به اختلال نعوظ عبارتند از: زود انزالی، ناتوان بودن در حین رسیدن به نعوظ، عدم احساس لذت در حین برقراری رابطه ی جنسی، کاهش میل جنسی، عدم رسیدن به ارگاسم و تاخیر در انزال. در صورت مشاهده هر کدام از علائم احساس نگرانی و ترس نداشته باشید امکان اینکه این مورد به صورت مقطعی در شما به وجود آمده باشد وجود دارد و پس از طی دوره ای کوتاه به راحتی برطرف خواهد شد. اما در مواقعی نیاز است که به صورت جدی تر به این موضوع پرداخته شود و از روشهای درمانی برای این موضوع استفاده شود در این مقاله به صورت کامل در رابطه با این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد.

 

عوامل تاثیرگذار در اختلال نعوظ

درمان نعوظ و اختلالات مربوط به آن کار چندان دشواری نمی باشد. برای درمان نعوظ بایستی به یک سری از عوامل توجه لازم و کافی را داشته باشید. همچنین توجه نمایید که عوامل های گوناگونی در درمان اختلال نعوظ موثر هستند. فراموش نکنید که اختلال یاد شده رابطه ی مستقیمی را با مشکلات روحی و روانی افراد دارد. مهمترین آیتم های موثر در درمان نعوظ عبارتند از:

 • شدت افسردگی: بدون تردید یکی از مهمترین آیتم های دخیل در درمان اختلال نعوظ را بررسی میزان و شدت افسردگی افراد شکل داده است. تحقیقات بسیار متعددی نشان داده اند که میزان افسردگی رابطه ی مستقیمی را با مشکل نعوظ دارد. افرادی که حالت روحی افسرده و استرس زایی را دارند بیشتر به اختلال یاد شده دچار می شوند. بنابراین در گام اول باید میزان افسردگی بیماران را مورد بررسی قرار داد.

 

 • سن آقایان: توجه داشته باشید که آیتم سن یکی از موثرترین فاکتورها در درمان نعوظ می باشد. با بالا رفتن سن آقایان مدت زمان نعوظ و انزال آنها نیز افزایش پیدا می کند. به عبارتی آقایان در سنین پایین تنها چند ثانیه برای نعوظ خود زمان نیاز دارند. این در حالی می باشد که در سن های بالا برای نعوظ مدنظرشان بایستی بیشتر از چند دقیقه زمان صرف کنند. بنابراین سن آقایان نیز در اختلالات نعوظ تاثیر مستقیمی را خواهد داشت.

 

 • عروق خونی: در آلت تناسلی آقایان تعداد زیادی رگ های خونی قرار گرفته اند که عمل نعوظ بر عهده رگ های یاد شده می باشد. از سوی دیگر افرادی که رژیم غذایی مناسبی را ندارند و از بیماری چربی و کلسترول در رنج هستند، بیشتر در معرض مشکلات نعوظ قرار می گیرند. چرا که داخل رگ های خونی آنها را لایه ای از چربی پوشش داده است. بنابراین رگ های خونی نمی توانند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهند.

 

 

آیتم های موثر در درمان و بهبود نعوظ

 

 

دلایل و علت عدم نعوظ

اختلال نعوظ همانطور که در قسمت قبلی نیز به آن اشاره شد جزو مشکلات رایج بین بسیاری از آقایان به خصوص آقایانی که سن بالایی دارند می باشد.  امروزه بسیاری از پزشکان به دنبال روش هایی هستند که به شکل کامل و قعطی اختلال نعوظ را درمان کنند. از سوی دیگر در نظر داشته باشید که دلایل زیادی سبب بروز اختلال نعوظ می شود. مهمترین دلایل مربوط به اختلال مذکور عبارتند از: مصرف الکل، دخانیات و مواد مخدر، داشتن هرگونه استرس و اضطراب، داشتن بیماری های قلبی و عروقی، بالا بودن فشار و چربی خون، جراحت های فیزیکی، چاقی و اضافه وزن، دیابت و در نهایت سن بالا.

هر یک از عوامل یاد شده در بالا می توانند سبب بروز اختلال نعوظ در آقایان شوند. اما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت زود شل شدن نعوظ کلیک کنید.

 

روش های درمان اختلال نعوظ

اکنون که با علت و علائم اختلال نعوظ آشنا شدید می توانیم راجع به روش های درمان آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. مهمترین و بارزترین روش ها و راه های درمان اختلالات نعوظ عبارتند از:

 

 • تغییر دادن شیوه ی زندگی: موثرترین روش مربوط به درمان اختلال نعوظ، تغییر دادن شیوه ی زندگی است. شما بایستی عادت های مضر و بد زندگی خود را ترک کنید تا  بتوانید به آرامش روحی و ذهنی مدنظرتان دست پیدا نمایید. همچنین پیشنهاد می شود که از مسائل استرس زا و اضطراب آور به دور باشید. چرا که این مسائل بر تمام ارگان های اصلی بدن تاثیر منفی خواهند گذاشت.

 

 • عدم مصرف دخانیات: افرادی که به دنبال درمان اختلال نعوظ خود هستند بایستی از مصرف دخانیات خودداری کنند. استفاده از سیگار و توتون های مختلف سبب ایجاد اختلال در گردش خون می گردد. همانطور که قبلا نیز توضیح دادیم وارد شدن هرگونه آسیبی به رگ های خونی می تواند سبب اختلال نعوظ در آقایان شود. بنابراین همین حالا کشیدن سیگار و هر گونه مواد دخانی را ترک کنید.

 

 • عدم استفاده از الکل: بدون تردید یکی از مهمترین راه ها و روش های جهت رفع مشکل اختلال نعوظ، عدم استفاده از الکل می باشد، نوشیدن الکل می تواند اختلالات زیادی را در بدن افراد به وجود آورد. بنابراین تا جایی که می توانید از مصرف الکل و مشروبات الکلی دوری کنید.

 

 • ورزش را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید: انجام فعالیت های بدنی سبب می شود که گردش خون بدنتان افزایش پیدا کند. بنابراین شما از مبتلا به بیماری های چاقی و دیابت در امان خواهید بود. افرادی که ورزش را در اولویت های زندگی خود قرار می دهند، کمتر به اختلالات نعوظ دچار می شوند. بنابراین از انجام فعالیت های بدنی غافل نشوید.

 

 

 

روش های درمان اختلال نعوظ

 

 

 • کاهش وزن: فراموش نکنید که بافت های چربی موجود در بدن می توانند نقش بسیار بارزی را در بروز اختلال نعوظ داشته باشند. یکی از مطالعات صورت گرفته نشان داده است بسیاری از آقایانی که با چنین مشکلی مواجه هستند، از چاقی بیش از حد نیز رنج می برند. همچنین این افراد توانستند بعد از کاهش وزن خود در عرض دو سال، توانایی های جنسی خود را بار دیگر به دست آورند. بنابراین یکی از مهمترین گام ها جهت درمان  مشکل نعوظ کاهش وزن اضافی می باشد.

 

 • داشتن دندان های سالم: مراقبت کردن از دندان های خود یکی از مهمترین روش های مربوط به اختلال نعوظ می باشد. طبق مطالعه ای که در سال 2017 صورت گرفت، آقایانی که به بیماری های لثه ای مبتلا هستند، بیشتر در معرض اختلالات نعوظ قرار می گیرند. بنابراین در صورت داشتن هرگونه بیماری در لثه ها و دندان های خود، سریعا اقدام به درمان آن نمایید.

 

 • استفاده از دستگاه وکیوم: یکی از دستگاه های که برای رفع مشکل نعوظ مورد استفاده قرار میگیرد و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی نیز می باشد دستگاه های وکیوم مردانه می باشد که به صورت دستی و برقی در بازار موجود می باشد. یکی از کارآمدترین دستگاه هایی که می توان برای رفع مشکل نعوظ از آن استفاده کرد دستگاه وکیوم می باشد. لازم به ذکر است که این دستگاه معمولاً به دلیل تبلیغات اشتباه به دستگاه بزرگ کنند آلت معروف است اما در واقع این دستگاه کمکی به افزایش سایز آلت تناسلی نمی کند، اما ابزاری کاملا مفید و کاربردی و موثر جهت رفع مشکلات نعوظ در آقایان می باشد. این دستگاه یکی از دستگاه های پر کاربرد در دنیا می باشد و با ایجاد یک سیستم خلا می تواند آلت تناسلی مردان را سفت و آماده رابطه جنسی نماید. این دستگاه معمولا توسط افرادی که سن بالایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد و بسیار موثر می باشد. در فروشگاه درمان مدیکال محصولاتی از برند های معروف این محصول وجود دارد که همگی تاییدیه وزارت بهداشت دارند و به صورت محرمانه به تمامی نقاط کشور ارسال می شوند. جهت خرید این دستگاه ها به راحتی می توانید از طریق لینک خرید وکیوم آقایان اقدام نمایید.

 

 • شرکت در جلسات مشاوره:  سستی و مشکل در نعوظ را می توان در بسیاری از موارد با انجام جلسات مشاوره  رفع کرد. یکی از موثرترین و بهترین روش های مربوط به درمان اختلال نعوظ شرکت در جلسات مشاوره می باشد. اصلی ترین علل ایجاد چنین مشکلی ریشه در مسائل روانشناختی افراد دارد. بنابراین آقایان می توانند با شرکت در دوره های مختلف مشاوره، مشکل خود را بشناسند و آن را رفع نمایند. در جلسات مشاوره سعی می شود تکنیک های غلبه بر اضطراب و افسردگی آموزش داده شود.

 

 

 • هورمون درمانی جهت رفع اختلال نعوظ: کاهش سطح هورمون تستوسترون می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ در آقایان شود. البته تحقیقات و مطالعات بسیار متعددی در این زمینه صورت گرفته است. تمام مطالعات نیز حاکی از آن می باشد که کاهش هورمون تستوسترون می تواند مشکلات مربوط به کمبود میل جنسی و اختلال نعوظ را به وجود آورد. بنابراین پزشکان برای درمان چنین مشکلی سطح و میزان تستوسترون بیماران خود را مورد بررسی قرار می دهند. برای این منظور بیماران بایستی آزمایش های لازم را  انجام داده و میزان تستوسترون بدن خود را مشخص کنند. همچنین جهت افزایش و بالا بردن سطح تستوسترون در آقایان می توان از داروهای مختلفی استفاده کرد. معمولا آقایان در میانسالی با چنین مشکلی مواجه می شوند.

 

 

هورمون درمانی جهت رفع اختلال نعوظ

 

 

 • مصرف داروهای گیاهی : بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای درمان اختلال یاد شده از داروهای گیاهی استفاده کنند، چرا که بر این باورند استفاده از داروهای شیمیایی ممکن است آثار مخربی را در سلامتی شان به وجود آورد، توصیه می شود که قبل از مصرف هرگونه داروی گیاهی حتما با پزشک معالج خود در ارتباط بوده و مشاوره ی لازم را دریافت کنید. امروزه داروهای گیاهی بسیار متعددی را می توانید برای درمان اختلال نعوظ خود پیدا کنید. معروف ترین و مهمترین داروهای گیاهی و تقویتی مورد استفاده جهت درمان قطعی سستی نعوظ عبارتند از: یوهمبین، جینسینگ، ال آرژنین و آسپاراگوس راسموسوس.

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی کردیم ابتدا شما را با علل و عوامل تاثیر گذار بر اختلال نعوظ آشنا کنیم و سپس به روش ها و راه های درمانی این عارضه پرداختیم. اگر شما هم نظر و یا تجربه ای برای این مشکل دارید می توانید در زیر همین مقاله آن را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.  روشهای درمانی عدم نعوظ در بین افراد مختلف می تواند متفاوت باشد و شما با توجه به شرایط خود می توانید بهترین روش را برای خود انتخاب نمایید.  بهتر است که برای درمان نعوظ خود در گام اول سبک زندگی و رژیم غذایی سالمی داشته باشید، تا آن جایی که می شود از عوامل استرس زا دوری کنید و مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید و همواره به ورزش بپردازید. در مرحله بعد می توانید از مراکز مشاوره و پزشک برای درمان  استفاده کنید و در نهایت می توانید از دستگاه وکیوم مردانه، هورمون درمانی و مصرف دارو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *