آموزشی

نحوه استفاده از وکیوم مردانه

نحوه استفاده از وکیوم مردانه

آیا مشکل نعوظ دارید؟ آیا طریقه استفاده از دستگاه وکیوم را نمی دانید؟ و از این ناتوانی خسته شده اید؟ شما با خواندن این مقاله، نحوه استفاده از وکیوم مردانه را بصورت کامل با تمامی نکات جانبی آموزش خواهید دید و در صورت استفاده صحیح تاثیر دستگاه وکیوم مردانه بر زندگی زناشویی شما بسیار مثبت خواهد بود. براحتی مشکل نعوظ با استفاده از وکیوم حل می شود. این وسیله بدون هیچگونه درد و نیاز به عمل جراحی، براحتی در خانه قابل استفاده است. اختلال نعوظ امروزه بدلیل سبک زندگی و عدم تحرک زیاد، بسیار شایع است و با افزایش سن نیز خطر ابتلا به این بیماری افزایش می یابد. طبق مقاله ای که در مجله بین المللی غدد  به چاپ رسیده است، حدود 5 درصد از مردان بالای 40 سال و حدود 15 درصد از مردان بالای 70 سال مشکل نعوظ دارند. اختلال نعوظ می تواند در هر سنی و حتی در اثر یک بیماری دیگر رخ دهد. در این مقاله، طرز استفاده از دستگاه وکیوم بصورت کامل و با جزئیات آورده شده است، پس با مجله درمان مدیکال همراه باشید.

 

وکیوم مردانه چیست؟

دستگاه وکیوم مردانه از یک لوله پلاستیکی به همراه پمپ دستی، لوله رابط و واشر برای نگه داشتن جریان خون در آلت تناسلی تشکیل شده است. کار با این دستگاه بسیار آسان است و جایگزین ایمن و موثری برای داروها و عمل های جراحی می باشد. در هنگام استفاده از این وسیله مهم است که نکاتی احتیاطی را انجام دهید تا عوارض جانبی ناشی از استفاده را به حداقل برسانید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دستگاه وکیوم می توانید به مقاله دستگاه وکیوم چیست مراجعه نمایید.

 

نحوه استفاده از وکیوم مردانه

وکیوم مردانه می تواند به مشکل نعوظ کمک کرده و باعث شود آلت تناسلی در هنگام مقاربت (آمیزش جنسی) به عملکرد مناسبی برسد و شریک جنسی شما را از ایجاد رابطه خشنود کند. این وسیله با ایجاد مکش در اطراف آلت تناسلی، باعث می شود خون به داخل آلت جریان یابد. پس از وارد شدن خون در اثر مکش و ایجاد خلاء، یک حلقه یا واشر پلاستیکی نرم در انتهای آلت تناسلی قرار می گیرد و موجب می شود که خون در آلت باقی مانده و به حفظ نعوظ کمک کند.

استفاده از وکیوم بسیار آسان است و در ادامه روش استفاده از دستگاه وکیوم برای شما توضیح داده شده است:

 1. بهتر است قبل از استفاده از دستگاه، موهای زائد اطراف آلت تناسلی خود را بتراشند. (این کار الزامی نیست، اما برای جلوگیری از گیر کردن واشر در مو موثر است.)
 2. آلت تناسلی را بخوبی بشویید و خشک کنید.
 3. ابتدا دسته وکیوم را بصورت مستقیم یا با استفاده از لوله رابط به دستگاه وصل کنید.
 4. همراه دستگاه معمولا سه سایز مختلف واشر وکیوم مردانه وجود دارد و حتما واشر اندازه آلت تناسلی خود را انتخاب کنید.
 5. واشر را بصورت کامل به طوری که لبه های لوله را در بر بگیرد بر روی ورودی لوله قرار دهید.
 6. می توانید آلت تناسلی خود را برای استفاده راحت تر با ژل روان کننده یا همان ژل لوبریکانت آغشته نمایید.
 7. اینک آلت تناسلی را داخل واشر که بر روی لوله پلاستیکی وجود دارد قرار دهید.
 8. حال به آرامی بوسیله پمپ دستی برای ایجاد خلاء، عمل پمپ کردن را انجام دهید. (پمپ می تواند دستی یا برقی باشد)
 9. بهتر است بین هر بار پمپ کردن 3 ثانیه مکث نمایید. مکش و خلاء باعث می شود، خون در آلت تناسلی وارد شده و نعوظ ایجاد شود.
 10. زمانی که نعوظ کامل ایجاد شد، واشر را در انتهای پایه آلت تناسلی قرار دهید. این کار با نگهداشتن خون در داخل آلت تناسلی به حفظ نعوظ کمک می کند.
 11. حال می توانید آلت تناسلی را از لوله خارج کنید.
 12. می توانید رابطه جنسی را شروع نمایید.
 13. دقت کنید از زمان قرار دادن واشر تا پایان رابطه بیشتر از 15 دقیقه طول نکشد.

توجه نمایید که برخلاف تصوری که توسط تبلیغات انجام شده است، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از وکیوم مردانه می تواند اندازه آلت تناسلی را بزرگ کند و این موضوع بصورت علمی ثابت نشده است. حتی استفاده از آن برای این منظور می تواند به آلت تناسلی آسیب برساند.

 

مدت زمان استفاده از دستگاه وکیوم

همانطور که در بالا گفته شد مدت زمان استفاده از زمان قرار دادن واشر تا پایان رابطه بیشتر از 15 دقیقه طول نکشد. همچنین برای تعداد دفعات استفاده در یک روز، این مورد می تواند بسته به توانایی فرد که چند دفعه بتواند آن را در طول روز تحمل کند، متغیر باشد. برای برخی افراد، ممکن است یک بار در روز باشد، در حالی که برای برخی دیگر، ممکن است چندین بار در روز باشد. اما طبق تحقیقات بهتر است بیشتر از 2 بار در روز از وکیوم استفاده نشود.

 

خطرات و عوارض دستگاه وکیوم مردانه

اکثر متخصصان، استفاده از وکیوم مردانه را درمانی ایمن و موثر می دانند و توسط پزشکان در نسخه بجای دارو تجویز می شود (مخصوصا در بیماران قلبی). با این حال، برخی از خطرات و معایب در هنگام و بعد از استفاده وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید که شامل موارد زیر می باشد:

 • کبودی یا درد
 • پاره شدن رگ های خونی
 • بی حسی، تغییر رنگ یا سوزن سوزن شدن پوست
 • احساس غیر طبیعی نعوظ
 • عدم استحکام
 • احساس گیر افتادن منی یا انزال دردناک
 • اثرات روانی

برای دریافت اطلاعات کامل درباره عوارض استفاده به مقاله عوارض دستگاه وکیوم مردانه مراجعه نمایید.

 

نکاتی برای انتخاب و نحوه استفاده از دستگاه وکیوم

 • استفاده از واشری که برای آلت شما خیلی تنگ است می تواند ناراحت کننده باشد و همچنین استفاده از واشری که خیلی گشاد است بی تاثیر خواهد بود. پس اندازه مناسب را انتخاب کنید تا تاثیر دستگاه وکیوم مردانه بیشتر شود.
 • در کنار استفاده از وکیوم در مواردی که توسط پزشک تجویز شده است ، مصرف دارو برای کمک به نعوظ می تواند اثر بخش باشد.
 • هرگز از وکیوم برای افزایش سایز آلت تناسلی استفاده نکنید، می تواند منجر به آسیب به آلت تناسلی شده و بی اثر خواهد بود.
 • اگر برخی داروها را در زمان استفاده از وکیوم مصرف می کنید، حتما زیر نظر پزشک باشد زیرا ممکن است در هنگام استفاده از پمپ آلت تناسلی مرد را مستعد خونریزی داخلی کند.
 • یکی از مزایای وکیوم این است که مردان می توانند در کنار آن از داروهای نعوظ نیز استفاده کنند.

 

سایر گزینه های درمانی برای اختلال نعوظ

اگرچه این دستگاه ها به طور کلی ایمن و مؤثر هستند، اما می توانید درمان های دیگری برای مشکل نعوط را انتخاب کنید، اما درمان های دیگر می تواند کمی سخت تر باشد. این گزینه ها شامل موارد زیر می باشد:

 • کاشت آلت تناسلی: با قرار دادن لوله هایی در آلت تناسلی، باعث می شود مقدار کمی نمک را به آلت تناسلی تزریق کند و باعث ایجاد نعوظ شود.
 • داروهای نعوظ: داروهایی مانند ویاگرا و سیالیس می توانند به نعوظ کمک کنند.
 • شیاف یا تزریق آلت تناسلی: مردان می توانند این شیاف ها را در قاعده آلت تناسلی خود قرار دهند تا باعث نعوظ شود.

 

خلاصه

دستگاه وکیوم مردانه برای درمان مشکل نعوظ بسیار محبوب است و بدلیل بی خطر بودن آن خیلی مورد استفاده قرار می گیرد. این نکته را در نظر بگیرید اگر بیماری خاصی دارید و داروی خاصی مصرف می کنید حتما قبل از استفاده از وکیوم باید با پزشک خود در مورد وضعیت خود صحبت و مشورت کنید تا مشخص شود این وسیله برای شما مناسب است یا خیر. برای تهیه این وسیله می توانید آن را از تجهیزات پزشکی، داروخانه ها و همچنین فروشگاه های اینترنتی بدون داشتن نسخه پزشک تهیه نمایید. همچنین می توانید برای بررسی و خرید این محصول کاربردی به صفحه وکیوم مردانه مراجعه نمایید.

امیدواریم که مقاله نحوه استفاده از وکیوم مردانه، آموزش خوبی در این زمینه به شما ارائه داده باشد. خوشحال می شویم که نظرات و پیشنهادات خود را در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاهها با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

 

لینک مرجع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/326394

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *