آموزشی

بهترین بخور برای سرماخوردگی کدام است؟

بهترین بخور برای سرماخوردگی کدام است؟

 

یکی از درمان های خانگی برای سرماخوردگی و بیماری هایی که سیستم تنفسی فوقانی را درگیر می کنند، استفاده از دستگاه بخور است، بخور برای سرماخوردگی، می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. چون رطوبت داخل منزل را تنظیم می کند و مانع از خشک شدن مخاط تنفسی می گردد. شاید ابهامات زیادی در مورد بهترین بخور برای سرماخوردگی برای شما وجود داشته باشند که در ادامه این مقاله از سایت تجهیزات پزشکی درمان مدیکال به این موضوع خواهیم پرداخت که بهترین بخور برای سرماخورگی کدام است و انواع بخور برای سرماخورگی کدام است. در ادامه با ما همراه باشید.

 

تاثیر دستگاه بخور بر سرماخوردگی

در فصل های سرد سال که رطوبت کاهش پیدا می کند، احتمال بروز بیماری های تنفسی و ویروسی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. دلیل این موضوع هم خشک شدن مخاط تنفسی است که منجر به حرکت راحت تر ویروس ها و میکروارگانیسم های مضر به درون سیستم تنفسی فوقانی می شود. دستگاه بخور یکی از بهترین دستگاه هایی است که می توانید برای رفع سرماخوردگی مورد استفاده قرار دهید.

تاثیر دستگاه بخور بر سرماخوردگی، آنقدر زیاد است که حتی بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که این دستگاه حتما در همه خانه ها وجود داشته باشد. با بهترین دستگاه بخور برای سرماخوردگی، می توانید شاهد کاهش علائم سرماخوردگی در خودتان باشید. به خصوص اگر بتوانید از عصاره های گیاهان نیز در کنار دستگاه بخور نیز استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: دستگاه بخور چیست و چه کاربردی دارد.

 

 

 

تاثیر دستگاه بخور بر سرماخوردگی

 

 

فواید استفاده از دستگاه بخور برای سرماخوردگی

دستگاه بخور برای سرماخوردگی، یک روش توصیه شده از سوی پزشکان است. چون تا به حال مشخص شده است که افرادی که می توانند از دستگاه بخور استفاده کنند، احتمالا شاهد علائم کمتر سرماخوردگی خواهند بود. به طور کلی، بیماری سرماخوردگی و هر نوع بیماری ویروسی و عفونی مشابه با سرماخوردگی، می تواند تاثیر بدی بر روی سیستم تنفسی داشته باشد. اما این بیماری دارای دوره نقاهت مشخصی بوده و نیاز است که در این دوره از روش های مختلفی برای بهبود علائم این بیماری کمک گرفت.

فواید استفاده از دستگاه بخور برای سرماخوردگی، می تواند در هر فرد متفاوت باشد. به طور مثال، ممکن است یک فرد با کمک دستگاه بخور، احساس تنفس بهتری داشته باشد. اما فرد دیگر با کمک این دستگاه احساس می کند که درد گلویش کاهش پیدا کرده است. با این حال از جمله فواید استفاده از دستگاه بخور برای سرماخوردگی، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کاهش گلودرد و خشکی گلو

با تنظیم رطوبت داخل منزل، می توان گلودرد، خشکی گلو و حتی سرفه های خشک را نیز کاهش داد.

  • موثر در بهبود تنفس

از دیگر مزیت های استفاده از بخور برای سرماخوردگی، بهبود تنفس است. دستگاه بخور با تنظیم میزان رطوبت داخل منزل، می تواند تنفس را راحت تر کند.

  • کمک به بهبود خواب شبانه

یکی دیگر از فواید استفاده از بخور برای سرماخوردگی این است که می تواند باعث بهبود خواب شبانه شود. افرادی که دچار بیماری سرماخوردگی هستند، به دلیل اینکه تنفس راحتی ندارند، شب ها به خوبی نمی خوابند. اما با کمک دستگاه بخور، می توان خواب را نیز با تنفس راحت تر به ارمغان آورد.

  • رفع گرفتگی بینی
بیشتر بخوانید:  افتادگی شانه چیست؟ علل، پیشگیری و درمان افتادگی شانه

یکی از آزاردهنده ترین علامت در سرماخوردگی، گرفتگی بینی است. با کمک دستگاه بخور برای سرماخوردگی، می توان گرفتگی بینی را نیز درمان کرد.

  • کاهش خشکی مخاط بینی

با تنظیم رطوبت منزل، خشکی مخاط بینی شما کاهش پیدا می کند. بنابراین، افرادی که احساس خشکی بسیار زیادی در مخاط بینی خودشان می کنند، می توانند با کمک دستگاه رطوبت ساز خانگی، این مشکل را برطرف کنند.

  • موثر در رفع سردردهای سینوسی

با کمک دستگاه بخور برای سرماخوردگی، می توانید سردردهای سینوسی را نیز کاهش دهید. این سردردها می توانند ناشی از خشک شدن مخاط در روزهای سرد سال باشند.

برای سرماخوردگی بخور سرد خوبه یا گرم

دستگاه بخور برای سرماخوردگی، چه گرم باشد چه سرد مفید است. به طور کلی، بخور برای کنترل و تنظیم میزان رطوبت داخل خانه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر رطوبت داخل خانه بین 30 تا 50 درصد باشد، می توانیم شاهد بهبود علائم سرماخوردگی در کوتاه ترین زمان ممکن باشیم.

دستگاه بخور گرم برای سرماخوردگی، می تواند باعث احساس تنگی نفس در برخی از افراد شود. به خصوص اینکه این نوع بخور برای فصل های گرم سال، اصلا قابل تحمل نیست. از طرفی بخور گرم به دلیل تولید بخار گرم می تواند کمی خطرناک باشد، به خصوص اگر برای کودکان مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین، شاید در برخی از موارد بهتر باشد از دستگاه بخور سرد برای درمان سرماخوردگی استفاده شود. در صورتی که در مورد استفاده از بخور سرد و گرم برای سرماخوردگی ابهام دارید، می توانید با پزشک خودتان مشورت کنید.

بخور اکالیپتوس برای سرماخوردگی

اکالیپتوس یکی از بهترین گیاهان برای درمان سرماخوردگی است. بخور اکالیپتوس برای درمان سرماخوردگی می تواند یکی از بهترین بخورهای گیاهی باشد. به خصوص اینکه گیاه اکالیپتوس یک گیاه ضد عفونی کننده و خلط آور است. بو کردن اکالیپتوس می تواند باعث بهبود تنفس شود و گرفتگی بینی را نیز رفع کند. به همین یکی از بهترین بخورها برای سرماخوردگی، بخور اکالیپتوس است.

البته باید در نظر داشته باشید که از این بخور زیاد استفاده نکنید. می توانید از روش های دیگر مانند ماساژ دادن سینه با روغن اکالیپتوس برای بهبود علائم خودتان نیز استفاده نمایید.

 

 

بخور اکالیپتوس برای سرماخوردگی

 

 

بخور کاه جو برای سرماخوردگی

کاه جو یکی از بهترین گیاهان برای درمان سرماخوردگی محسوب می شود که فواید بی شماری دارد. بخور کاه جو برای سرماخوردگی، فواید بی شماری دارد و حتی می تواند مانع از بروز مشکلات تنفسی بیشتری شود. البته خاصیت کاه جو برای درمان سرماخوردگی، بیشتر مربوط به حذف آبریزش بینی است.

به همین خاطر، توصیه می شود  که بخور کاه جو برای سرماخوردگی و رفع علائم آبریزش بینی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، این بخور برای رفع مشکلات پوستی نیز مفید است. پس با کمک بخور کاه جو می توانید یک تیر و چند نشان بزنید.

 

بخور آویشن برای سرماخوردگی

آویشن یکی از بهترین گیاهانی است که برای درمان سرماخوردگی و کاهش علائم آن مورد استفاده قرار می گیرد. دمنوش آویشن می تواند یکی از بهترین روش های مقابله با سرماخوردگی محسوب شود. به همین خاطر، توصیه می شود که افراد حتما از دمنوش آویشن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:  مهمترین نکات در انتخاب بالش طبی برای آرتروز گردن

بخور آویشن برای سرماخوردگی نیز فوق العاده است. افرادی که دارای علائم گلودرد، سرفه و خشکی گلو هستند، می توانند با کمک بخور آویشن، علائم خودشان را کاهش دهند. بخور به تنهایی مفید است؛ اما اگر با کمک یک گیاه مانند آویشن باشد، می تواند خواص بیشتری نیز داشته باشد.

 

 

بخور آویشن برای سرماخوردگی

 

 

بخور جوش شیرین برای سرماخوردگی

بخور جوش شیرین، یکی از بهترین انواع بخور برای سرماخوردگی است. بخور جوش شیرین می تواند علائم بیماری سرماخوردگی را کاهش دهد. چون یک ضد عفونی کننده قوی است و باعث کنترل علائم سرماخوردگی می شود. البته ممکن است همه افراد از بخور جوش شیرین برای درمان سرماخوردگی، نتیجه نگیرند. بنابراین، می بایست برای مشاهده نتایج بخور جوش شیرین برای سرماخوردگی، آن را امتحان کنید.

 

بخور بابونه برای سرماخوردگی

بخور بابونه برای سرماخوردگی، یکی از بهترین انواع بخور است. بابونه یک گیاه ضد اسپاسم است. به همین خاطر، می تواند اسپاسم های ناشی از بیماری سرماخوردگی را کاهش دهد. مصرف بخور بابونه، در کاهش علائم سرفه و تنفس سخت بسیار موثر خواهد بود.

گیاه بابونه دارای خاصیت ضد التهابی نیز می باشد. به همین خاطر، می تواند التهاب ایجاد شده در مجاری تنفسی را تا حد زیادی کاهش دهد. گیاه بابونه با داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی، در درمان سریع تر بیماری سرماخوردگی نیز موثر است.

 

بخور نعناع برای سرماخوردگی

یکی از دیگر انواع بخور برای سرماخوردگی، بخور نعناع است. بوی نعناع می تواند باعث باز شدن مجاری تنفسی شود و از تنفس سخت جلوگیری کند. از بخور نعناع می توان برای رفع گرفتگی های بینی و دستگاه تنفسی فوقانی استفاده کرد. این بخور در کنار داشتن خصوصیات متنوع و مفید، می تواند برای پوست نیز بسیار مفید باشد.

بخور نعناع برای سرماخوردگی، بسیار عالیست، اما می توان آن را به همراه دیگر گیاهان نیز مورد استفاده قرار داد. به طور مثال، ترکیب بخور نعناع و آویشن، می تواند برای درمان سرماخوردگی فوق العاده باشد.

 

 

بخور نعناع برای سرماخوردگی

 

 

بخور گلاب برای سرماخوردگی

گلاب یکی از بهترین گیاهان برای درمان سرماخوردگی محسوب می شود. گلاب خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و حتی می تواند باعث کنترل علائم تنفسی بیماران مبتلا به سرماخوردگی شود. بخور گلاب یکی از بی خطرترین انواع بخور برای درمان سرماخوردگی محسوب می شود. بنابراین، همه افرادی که مبتلا به بیماری سرماخوردگی هستند، می توانند از بخور گلاب برای درمان سرماخوردگی استفاده کنند.

با توجه به اینکه گلاب دارای خاصیت آرام بخشی نیز می باشد، می تواند تاثیر زیادی بر روی خواب آرام در طول شب نیز داشته باشد. بنابراین، با بخور گلاب، می توان بی خوابی شبانه ناشی از سرماخوردگی را نیز رفع کرد.

 

بخور برای سرماخوردگی و سینوزیت

تا به اینجای مقاله در مورد فواید بخور برای درمان سرماخوردگی صحبت کردیم. بسیاری از افرادی که دارای سینوزیت هستند، به دنبال خرید دستگاه بخور خانگی مناسب برای رفع علائم خودشان می گردند. بخور سرد برای افرادی که دارای سینوزیت هستند، بسیار ایده آل است. هرچند که بخور گرم نیز می تواند باعث کنترل علائم سینوزیت شود، اما شاید برای افراد دارای سینوزیت، این بخور قابل تحمل نباشد و حتی باعث ایجاد حالت تهوع شود.

در برخی از مطالعات مشخص شده است که بخور گیاهی مانند بخور اکالیپتوس می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی درمان سینوزیت داشته باشد. به طور کلی، چون سینوزیت به همراه التهاب است، می توان از بخورهای گیاهی ضد التهاب مانند بخور بابونه برای درمان آن کمک گرفت.

بیشتر بخوانید:  درمان درد دنبالچه با چه روشهایی امکان پذیر است؟

 

خرید انواع مدل های دستگاه بخور سرد و گرم با بهترین قیمت بازار

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک 3.8 لیتری

1,375,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US412

1,729,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US418

2,994,500 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US434

2,999,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک مدل D081

1,395,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک مدل T-281

دستگاه بخور سرد تایمر دار Linhui مدل LH-192

دستگاه بخور سرد صورت مدل مثلثی

98,500 تومان

دستگاه بخور سرد طرح گربه ای

275,000 تومان

دستگاه بخور سرد طرح گربه ای 2

275,000 تومان

دستگاه بخور سرد لمسی کنترل دار مدل D083

1,675,000 تومان

دستگاه بخور سرد لین هو مدل LH191

دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B1

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B2

2,497,000 تومان

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602

2,175,000 تومان

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602A

2,239,000 تومان

دستگاه بخور گرم آنی ساز مدل MF 2010

285,000 تومان

دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد صورت استوانه ای

97,000 تومان

 

 

سخن پایانی

در فصول سرد سال بخصوص در زمستان بیشترین بیماری که مردم را با خود درگیر می کند سرماخوردگی می باشد که می تواند زندگی عادی هر فردی را با مشکل روبرو نماید. یکی از بهترین روشهای کاهش علائم سرماخوردگی استفاده از بخور انواع گیاهان می باشد که به توصیه بسیاری از پزشکان بخور دادن می تواند حتی برای پیشگیری از سرماخوردگی نیز مفید باشد. در این مقاله به بررسی انواع بخور برای سرماخوردگی پرداختیم و از فواید بخور انواع گیاهان برای سرماخوردگی صحبت کردیم. بخور آویشن، کاه جو، جوش شیرین، بابونه، نعناع و گلاب از بهترین بخورهای گیاهی برای سرما خورگی می باشند. همچنین در این مقاله در مورد اینکه بخور سرد بهتر است یا بخور گرم صحبت کردیم و به فواید دستگاه بخور برای سرماخورگی پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *