آموزشی

بهترین بخور صورت برای جوش چیست؟

آیا بخور صورت برای جوش مفید است؟

 

در این مقاله در خصوص بخور صورت برای جوش و عواملی که باعث به وجود آمدن جوش در صورت می باشد صحبت خواهیم کرد. وجود جوش در بیشتر افراد جامعه وجود دارد و اکثر افراد با این موضوع دست به گریبان هستند. بیشتر افراد در سنین جوانی و نوجوانی با این مسئله روبه هستند. البته لازم به ذکر است که این مسئله تنها مربوط به همین رده سنی نمی باشد و در افراد با رده های سنی مختلف امکان به وجود آمدن آن می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که گاهی جوش های ایجاد شده بر اثر شروع یک بیماری می باشد. در نتیجه به این مسئله و علت به وجود آمدن جوش دقت کنید و به دنبال راه حلی برای بر طرف کردن آن باشید. در ادامه این مقاله در خصوص انواع جوش صورت و بخور برای انواع جوشهای صورت صحبت خواهیم کرد. با سایت تجهیزات پزشکی درمان مدیکال همراه باشید.

 

علت جوش صورت چیست؟

جوش و یا آکنه هایی که بر روی پوست ایجاد می شود از اساسی ترین مشکلات پوستی می باشند. همانطور که در بالا تر هم اشاره کردیم، علت به وجود آمدن جوش در افراد مختلف، متفاوت می باشد. در نوجوان ها به دلیل تغییرات هورمونی و در جوان ها و دیگر افراد به دلیل مصرف داروی خاص، داشتن استرس، مشکلات کبدی و دیگر موارد می باشد. از جمله مواردی که در به وجود آمدن جوش صورت دخیل می باشد می توان به مشکلات ژنتیکی و یا تولید بیش از حد چربی در پوست اشاره کرد. در نتیجه علت به وجود آمدن جوش در افراد متفاوت می باشد و هر فرد باید در خصوص فهمیدن علت به وجود آمدن جوش صورت خود به پزشک مراجعه نماید.

 

 

علت جوش صورت

 

 

انواع جوش های صورت

انواع جوش هایی که در افراد شکل می گیرد به شرح ذیل می باشد:

  • جوش های سر سفید: نام علمی این نوع از جوش ها کومدون بسته می باشد. علت به وجود آمدن این نوع جوش به دلیل بسته بودن منافذ پوست می باشد. اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم باید اینگونه گفت. زمانی که منافذ باز پوست شما پر از آلودگی، چربی و پر از سلول های مرده می شود مقداری از این سلول های مرده و چربی به بیرون از منافذ پوست راه پیدا می کند. که در این زمان شما می توانید جوش سر سفید را رویت نمایید. شکل و حالت این نوع جوش به شکلی می باشد که شما ترغیب به خارج کردن مواد درون آن می کند. اما هرگز این کار را انجام ندهید. چرا که تحریک این مدل از جوش باعث پخش شدن آن در نواحی دیگر صورتتان می شود. و همین امر باعث می شود در جای جای صورتتان جوش سر سفید ایجاد شود. بهترین راه برای درمان این مدل از جوش پاکسازی به وسیله بخور صورت برای جوش می باشد.

 

  • جوش سر سیاه: این مدل از جوش هم دقیقا مانند جوش های سر سفید می باشد. تنها با یک تفاوت. محتویات درونی منافذ پوستی شما که به بیرون راه پیدا کرده است. در برابر برخورد با هوا تغییر رنگ می دهد و آلودگی هوا را به خود جذب می کند. در نتیجه علت تغییر رنگ این جوش به دلیل وجود آلودگی هوا در سطح پوست شما می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که خالی کردن جوش سر سیاه به روش غیر اصولی باعث ماندگاری جای جوش بر روی سطح پوست می شود. روش درمانی و از بین بردن این مدل از جوش هم مانند جوش سر سفید می باشد و باید از طریق پاکسازی پوست این کار انجام پذیرد.

 

  • جوش ندول: این مدل از جوش شامل غده هایی است به رنگ قرمز که در زیر پوست ایجاد می شود. این مدل از جوش در لایه های عمیق پوستی ایجاد می شود. علت به وجود آمدن این جوش تجمع باکتری ها در آن ناحیه می باشد. ایجاد این مدل از باکتری باعث عفونت های دردناک و در نتیجه رویش جوش می شود. برای درمان این مدل از جوش بهتر است به همراه مصرف آنتی بیوتیک تحت نظر پزشک، عمل پاکسازی پوست هم انجام شود. توجه به این نکته الزامی می باشد که هرگز در جهت رفع این جوش ها خودسر عمل نکنید. چرا که اگر از بین بردن این جوش به صورت غیر اصولی انجام شود نتیجه آن ماندگاری جای جوش به صورت تو خالی در سطح پوست می باشد.

 

  • جوش پاپول: در اصطلاح به این مدل از جوش سفت دانه نیز گفته می شود. این جوش زمانی ایجاد می شود که چربی منافذ پوست، با نوعی باکتری به نام پروپیونی ترکیب می شود. در نتیجه جوش های سر سفت به وجود می آیند. این مدل از جوش ها عفونی هستند و برای درمان آن حتما باید به پزشک مراجعه نمایید.

 

آیا بخور صورت برای جوش مفید است؟

بخور صورت برای جوش و خالی کردن صورت از آلودگی بسیار مفید می باشد. چرا که بخور صورت باعث رفع آلودگی و خارج شدن عفونت های ایجاد شده از سطح پوست می شود. در بعضی از جوش های عفونی هم علاوه بر استفاده از داروهای آنتی بیوتیک که تحت نظر پزشک و به دستور پزشک باید مصرف شود. بخور صورت عاملی است که باعث کمک و رفع باکتری های ایجاد شده بر روی سطح پوست می شود.

 

 

آیا بخور صورت برای جوش مفید است؟

 

 

فواید بخور صورت برای جوش؟

حال وقت آن است که به این سوال پر تکرار شما پاسخ دهیم در جواب این سوال باید گفت بله دستگاه بخور برای جوش یکی از راه های پر طرفدار و کم خطر برای از بین بردن جوش می باشد. در ادامه به چند ویژگی استفاده از بخور صورت برای جوش می پردازیم:

  1. استفاده از بخور صورت برای جوش باعث می شود آلودگی های ایجاد شده بر روی پوست از بین برود. این کار به خالی شدن منافذ پوست کمک می کند. در نتیجه باعث بهبود جوش های ایجاد شده و جلوگیری از ایجاد جوش می شود.
  2. انجام بخور صورت برای جوش باعث می شود گردش خون در صورت بهبود پیدا کند و همین امر باعث کاهش ایجاد جوش و بهبود جوش های ایجاد شده می شود.
  3. انجام بخور صورت برای جوش باعث تحریک غددی می شود که ترشح در آن انجام می شود. این تحریک باعث می شود غدد پر، در صورت به سرعت ترشح کنند و منافذ پوست عاری از آلودگی و عفونت شود.
  4. انجام بخور صورت برای جوش باعث رطوبت رسانی به سطح پوست می شود و همین امر باعث بهبود جوش های ایجاد شده در پوست صورت می شود.

 

لیست قیمت انواع دستگاه بخور صورت در فروشگاه درمان مدیکال

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک 3.8 لیتری

1,575,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US412

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US414

2,818,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US416

3,837,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US418

قیمت اصلی 3,532,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,994,500 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US434

قیمت اصلی 3,575,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,999,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US442

قیمت اصلی 2,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,349,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US444

قیمت اصلی 3,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,135,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US464

قیمت اصلی 2,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,389,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US468

قیمت اصلی 3,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,089,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک زیکلاس مد مدل C06

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک زیکلاس مد مدل C07

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک زیکلاس مد مدل C08

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک مدل D081

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک مدل T-281

دستگاه بخور سرد تایمر دار Linhui مدل LH-192

دستگاه بخور سرد صورت مدل مثلثی

98,500 تومان

دستگاه بخور سرد طرح گربه ای

275,000 تومان

دستگاه بخور سرد طرح گربه ای 2

275,000 تومان

دستگاه بخور سرد لمسی کنترل دار مدل D083

1,675,000 تومان

دستگاه بخور سرد لین هو مدل LH191

دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B1

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B2

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602A

دستگاه بخور گرم آنی ساز مدل MF 2010

قیمت اصلی 417,000 تومان بود.قیمت فعلی 285,000 تومان است.

دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد صورت استوانه ای

97,000 تومان

بخور چه گیاهی برای جوش صورت خوب است؟

افزودن گیاهان دارویی باعث بهتر عمل کردن بخور صورت می شود. بهترین گیاهی که افراد زیادی از آن برای بخور صورت برای جوش استفاده کرده اند و رضایت صد در صدی داشته اند استفاده از گیاه بابونه می باشد. این گیاه فوق العاده باعث بهبود التهابات پوستی می شود و برای انواع پوست های مختلف صورت مفید می باشد. و اما استفاده از گیاه رزماری هم برای بخور صورت برای جوش مفید می باشد اما توجه داشته باشید که استفاده از این گیاه برای افرادی که دارای پوست چرب می باشند مفید می باشد.

 

نحوه انجام بخور صورت برای جوش و نکات مهم راجع به بخور جوش صورت

نکاتی که باید در هنگام بخور صورت به آن توجه داشته باشید میزان دمای آب، فاصله ی صورت تا آب در حال جوش می باشد. توجه به این نکات در بخور صورت برای جوش بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. و اما نحوه انجام بخور صورت به شرح ذیل می باشد:

در ابتدا و برای انجام بخور صورت برای جوش باید صورت خود را خالی از مواد آرایشی نمایید. در مرحله بعد تمام موهای خود را در به صورتی که درون چهره تان نباشد جمع کنید. برای انجام بخور صورت می توانید از دو روش استفاده نمایید. روش اول استفاده از دستگاه های بخار و یا استفاده از قابلمه های در حال جوش می باشد و روش دوم استفاده از حوله های گرم برای بخور صورت می باشد. در استفاده از حوله گرم برای بخور صورت حوله گرم را به مدت 5 دقیقه بر روی صورتتان بگذارید و در همین حالت استراحت کنید. برای بخور به وسیله دستگاه بخار صورت و یا قابلمه آب جوشیده، یک حوله بر روی صورت خود بیندازید و در فاصله مناسب از دستگاه قرار بگیرید و به مدت 5 الی 7 دقیقه صورت خود را در معرض بخار ملایم قرار دهید تا شاهد نتایج فوق العاده آن باشید.

 

 

نحوه انجام بخور صورت برای جوش و نکات مهم راجع به بخور جوش صورت

 

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در خصوص بخور صورت برای جوش، انواع جوش صورت و راهکار هایی برای کمک به رفع جوش های ایجاد شده، از جمله پاکسازی صورت به وسیله بخور صورت اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. دقت داشته باشید هر جوشی که بر روی صورت شما ایجاد می شود، دلیلی دارد و برای بهبود آن حتما باید به دنبال درمانی برای آن باشید. استفاده از بخور صورت برای جوش می تواند راهکاری التیام بخش و موثر در خصوص بر طرف کردن جوش باشد. در این مقاله به ویژگی های استفاده از بخور و نکته هایی که باید در هنگام بخور صورت به آن توجه داشته باشید را ذکر کریم. امیدواریم اطلاعات لازم در این خصوص را کسب کرده باشید. در انتها لازم می دانیم بیان کنیم پوست صورت شما میزان اعتماد به نفس شما را تعیین می کند در نتیجه در جهت بهبود آن تلاش کنید چرا که شما لایق بهترین ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *