آموزشی

درمان اختلال نعوظ در مردان✅(درمان 💯% قطعی و فوری اختلال و سستی نعوظ 🍌)

راه های درمان اختلال و سستی نعوظ

درمان اختلال نعوظ در مردان امکان پذیر است؟احتمالاً شمایی که حال خواندن این مقاله هستید می دانید که اختلال نعوظ به چه معنی می باشد. اگر شما هم به دنبال راه های درمان قطعی سستی نعوظ هستید دقیقاً در جای مناسبی هستید؟ منظور از اختلال یا مشکل نعوظ همان ناتوانی مربوط به سفت نگه داشتن آلت مردانه جهت برقرار کردن رابطه ی جنسی می باشد. داشتن یک رابطه ی جنسی خوب و موفق آمیز می تواند تاثیرات مثبتی را در زندگی افراد داشته باشد. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته  امروزه علت بسیاری از طلاق های صورت گرفته در جامعه ما را مشکلات مربوط به روابط جنسی شکل داده است. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد این مشکل را با عنوان ناکارآمدی جنسی نیز می شناسند. افرادی که با چنین مشکلی مواجه هستند، بایستی روند مربوط به درمان آن را طی کنند. اختلالات نعوظ ممکن است ریشه در احساسات و هورمون های آقایان، سن و مشکلات روحی داشته باشد، پزشکان معالج در این زمینه، سعی می کنند که جهت درمان اختلال نعوظ با توجه به علت آن از روش های متعددی استفاده نمایند. اگر شما نیز از سستی یا عدم نعوظ در رنج هستید، بهتر است تا انتهای این مقاله با درمان مدیکال فروشگاه تجهیزات پزشکی همراه باشید شاید این مقاله بتواند برای همیشه مشکلات مربوط به اختلال نعوظ را در شما حل کند و راهکاری مناسب برای درمان مشکل نعوظ در شما باشد. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد علائم اختلال نعوظ، عوامل تاثیر گذار در نعوظ آقایان و روش های درمان عدم نعوظ با شما خوانندگان این مقاله صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نعوظ چیست و چگونه رخ می دهد؟

اولین مسئله ای که باید به آن اشاره کنیم این است که نعوظ چیست؟ در ابتدا باید به لغت نامه ها مراجعه کنیم. معنای نعوظ در لغت نامه ها، بلند شدن آلت تناسلی مردانه از روی غلبه ی شهوت می باشد. معنای علمی نعوظ نیز از معنای لغوی آن جدا نیست. دانشمندان، نعوظ، راست شدگی یا شق شدگی را یک واکنش فیزیولوژیک آلت تناسلی مردانه در برابر تحریک شدن می دانند. در واقع آنها، علت نعوظ را تحریک جنسی مرد می دانند. البته ممکن است نعوظ، علل دیگری نیز داشته باشد.

اما نعوظ چگونه رخ می دهد؟ آلت تناسلی مردانه به گونه ای خلق شده است که در حالت عادی، افتاده و شل می باشد. ولی در حالت نعوظ، آلت تناسلی مردان کاملا شق و راست است. اما این شق شدگی چگونه رخ می دهد؟ در سراسر بدن انسان ها رگ های زیادی برای انتقال شریان خون وجود دارد. در آلت تناسلی مردانه نیز، تعداد قابل توجهی از این رگ ها موجود می باشد. هنگامی که مرد از نظر جنسی تحریک می شود، شریان خون وارد آلت تناسلی وی شده و تا جای ممکن آن را بزرگ و سفت می کند. در واقع این شریان سریع خون است که باعث راست شدگی آلت تناسلی مردان می شود. این مسئله باعث آماده شدن مرد برای برقراری رابطه جنسی خواهد شد.

اختلال نعوظ چیست؟

با توجه به توضیحاتی که بیان شد در شرایطی که آلت تناسلی مردانه نتواند به صورت کامل سفت و راست شود فرد دچار اختلال نعوظ شده است. البته این نکته را هم باید در اینجا بیان کنیم که در مواقعی که فرد بعد از انجام رابطه جنسی توانایی این را نداشته باشد که به نعوظ کامل برسد، اختلال نعوظ رخ نداده است و این یک امر طبیعی در تمام مردان می باشد و بع دلیل ارضا شدن مرد برای مدتی تمایلی به برقراری رابطه جنسی و راست کردن آلت تناسلی خود ندارد. از این مورد که بگذریم در پاره ای از مواقع اختلال نعوظ می تواند به صورت مقطعی باشد و پس از سپری شدن مدت زمانی مشکل رفع خواهد شد.

اما شرایطی ممکن است برای افراد پیش آید که بنا به دلایلی که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت امکان سفت شدن آلت تناسلی برای آنها میسر نمی شود. به عبارت ساده با اینکه فرد تمایل به برقراری رابطه جنسی دارد اما آلت تناسلی فرد راست نمی شود. در چنین شرایطی احتمالا رگ های خونی آلت تناسلی دچار مشکل شده اند و امکان انتقال راحت خون و پمپاژ خون به آلت تناسلی وجود ندارد. این مشکل اختلال نعوظ نامیده می شود که در ادامه مقاله به علائم و نشانه های آن و همچنین درمان اختلال نعوظ خواهیم پرداخت.

 

بیشتر بخوانید: اختلال نعوظ چیست؟ ✅ (آیا هر اختلالی در نعوظ مشکل اختلال نعوظ است؟ 🌟)

 

اختلال نعوظ چیست؟

علائم اختلال نعوظ

اختلال نعوظ علائم متعددی دارد. شما باید بعد از مشاهده هر یک از علائم یاد شده سریعا اقدامات مربوط به درمان عدم نعوظ را انجام دهید. مهمترین علائم مربوط به اختلال نعوظ عبارتند از: زود انزالی، ناتوان بودن در حین رسیدن به نعوظ، عدم احساس لذت در حین برقراری رابطه ی جنسی، کاهش میل جنسی، عدم رسیدن به ارگاسم و تاخیر در انزال. در صورت مشاهده هر کدام از علائم احساس نگرانی و ترس نداشته باشید امکان اینکه این مورد به صورت مقطعی در شما به وجود آمده باشد وجود دارد و پس از طی دوره ای کوتاه به راحتی برطرف خواهد شد. اما در مواقعی نیاز است که به صورت جدی تر به این موضوع پرداخته شود و از روشهای درمانی برای این موضوع استفاده شود در این مقاله به صورت کامل در رابطه با این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد.

تشخیص اختلال نعوظ:

حال که با تعریف نعوظ آشنا شدیم، ضروری است که به روش های تشخیص اختلال نعوظ نیز بپردازیم. قبل از آن باید با معنای اختلال نعوظ آشنا شویم. یکی از مشکلاتی که بسیاری از زوجین با آن مواجه هستند، اختلال نعوظ است. اختلال نعوظ زمانی است که آلت تناسلی مرد، امکان نعوظ برای شروع رابطه جنسی یا ادامه دادن آن را ندارد. این اختلال می تواند دلایل زیادی از جمله دلایل جسمی یا روانی داشته باشد که از بحث تفصیلی در مورد آنها خودداری می کنیم.

برای تشخیص اختلال نعوظ می توان از راه های زیر استفاده کرد:

 • تشخیص خانگی: در این روش، نعوظ شبانه نقش بسیار ویژه ای دارد. در واقع اگر آلت تناسلی مرد هنگام خواب به نعوظ برسد، به این معناست که وی دچار اختلال نعوظ نمی باشد.
 • استفاده از دستگاه ریجی اسکن: این دستگاه می تواند نعوظ شبانه مرد را ثبت کند و نتایج دقیق تری را به همراه دارد.
 • آزمایشات: همانطور که گفته شد، اختلال نعوظ می تواند منشاء جسمانی داشته باشد. در نتیجه می توان برای تشخیص آن، از آزمایش های سلامت جسمی نظیر آزمایش پروستات نیز استفاده کرد.
 • معاینه بدنی: همچنین می توان با معاینه ی بیضه ها، آلت تناسلی و ریزش موی مردان، نسبت به داشتن اختلال یا عدم آن تصمیم گیری نمود.
 • بررسی سلامت روانی: گاهی اوقات منشاء اختلال نعوظ، شرایط روانی فرد است. در نتیجه تست سلامت روانی بسیار راهگشا می باشد.
 • آزمایش خون.
 • آزمایش ادرا

تشخیص اختلال نعوظ

عوامل تاثیرگذار در اختلال نعوظ

درمان نعوظ و اختلالات مربوط به آن کار چندان دشواری نمی باشد. برای درمان نعوظ بایستی به یک سری از عوامل توجه لازم و کافی را داشته باشید. همچنین توجه نمایید که عوامل های گوناگونی در درمان اختلال نعوظ موثر هستند. فراموش نکنید که اختلال یاد شده رابطه ی مستقیمی را با مشکلات روحی و روانی افراد دارد. مهمترین آیتم های موثر در درمان نعوظ عبارتند از:

 • شدت افسردگی: بدون تردید یکی از مهمترین آیتم های دخیل در درمان اختلال نعوظ را بررسی میزان و شدت افسردگی افراد شکل داده است. تحقیقات بسیار متعددی نشان داده اند که میزان افسردگی رابطه ی مستقیمی را با مشکل نعوظ دارد. افرادی که حالت روحی افسرده و استرس زایی را دارند بیشتر به اختلال یاد شده دچار می شوند. بنابراین در گام اول باید میزان افسردگی بیماران را مورد بررسی قرار داد.
 • سن آقایان: توجه داشته باشید که آیتم سن یکی از موثرترین فاکتورها در درمان نعوظ می باشد. با بالا رفتن سن آقایان مدت زمان نعوظ و انزال آنها نیز افزایش پیدا می کند. به عبارتی آقایان در سنین پایین تنها چند ثانیه برای نعوظ خود زمان نیاز دارند. این در حالی می باشد که در سن های بالا برای نعوظ مدنظرشان بایستی بیشتر از چند دقیقه زمان صرف کنند. بنابراین سن آقایان نیز در اختلالات نعوظ تاثیر مستقیمی را خواهد داشت.
 • عروق خونی: در آلت تناسلی آقایان تعداد زیادی رگ های خونی قرار گرفته اند که عمل نعوظ بر عهده رگ های یاد شده می باشد. از سوی دیگر افرادی که رژیم غذایی مناسبی را ندارند و از بیماری چربی و کلسترول در رنج هستند، بیشتر در معرض مشکلات نعوظ قرار می گیرند. چرا که داخل رگ های خونی آنها را لایه ای از چربی پوشش داده است. بنابراین رگ های خونی نمی توانند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهند.

آیتم های موثر در درمان و بهبود نعوظ

 

دلایل و علت عدم نعوظ

اختلال نعوظ همانطور که در قسمت قبلی نیز به آن اشاره شد جزو مشکلات رایج بین بسیاری از آقایان به خصوص آقایانی که سن بالایی دارند می باشد.  امروزه بسیاری از پزشکان به دنبال روش هایی هستند که به شکل کامل و قعطی اختلال نعوظ را درمان کنند. از سوی دیگر در نظر داشته باشید که دلایل زیادی سبب بروز اختلال نعوظ می شود. مهمترین دلایل مربوط به اختلال مذکور عبارتند از: مصرف الکل، دخانیات و مواد مخدر، داشتن هرگونه استرس و اضطراب، داشتن بیماری های قلبی و عروقی، بالا بودن فشار و چربی خون، جراحت های فیزیکی، چاقی و اضافه وزن، دیابت و در نهایت سن بالا.

هر یک از عوامل یاد شده در بالا می توانند سبب بروز اختلال نعوظ در آقایان شوند. اما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت زود شل شدن نعوظ کلیک کنید.

چه بیماری هایی بر نعوظ تاثیر می گذارند؟

همانطور که گفته شد، برخی از علل اختلالات مربوط به نعوظ، علل جسمانی هستند. در نتیجه بیماری های زیادی وجود دارند که بر نعوظ تاثیر می گذارند. اما آن چیزی که در بین همه ی این بیماری ها مشترک می باشد این است که بیماری مذکور به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر شریان خون در رگ های آلت تناسلی مردانه تاثیر می گذارند.

از جمله بیماری های مذکور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بیماری های عروقی: بیماری آترواسکلروز، نارسایی قلبی، آنوریسم آئورت و سندرم لریش.
 • بیماری های ژنتیکی: نارسایی تنفسی، اختلالات ژنتیکی، و سندرم کلاین فلتر.
 • بیماری های مجاری ادراری و کلیوی: سیروز یا اختلال مربوط به مصرف الکل، بیماری پیرونی، نارسایی شدید کلیوی، هیدروسل و واریکوسل، آدنوم کروموفوب و اختلالات کبدی.
 • اختلالات مرتبط با تغذیه: سوءتغذیه، کمبود انواع ویتامین ها، دیابت، اختلالات غددی، نئوپلازی غده فوق کلیوی، کمای میکزدم و پرکاری تیروئید.
 • عوارض استفاده از داروهایی نظیر داروی ضد فشار خون و روانگردان ها.

روش های درمان اختلال نعوظ

اکنون که با علت و علائم اختلال نعوظ آشنا شدید می توانیم راجع به روش های درمان آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. مهمترین و بارزترین روش ها و راه های درمان اختلالات نعوظ عبارتند از:

 • تغییر دادن شیوه ی زندگی: موثرترین روش مربوط به درمان اختلال نعوظ، تغییر دادن شیوه ی زندگی است. شما بایستی عادت های مضر و بد زندگی خود را ترک کنید تا  بتوانید به آرامش روحی و ذهنی مدنظرتان دست پیدا نمایید. همچنین پیشنهاد می شود که از مسائل استرس زا و اضطراب آور به دور باشید. چرا که این مسائل بر تمام ارگان های اصلی بدن تاثیر منفی خواهند گذاشت.
 • عدم مصرف دخانیات: افرادی که به دنبال درمان اختلال نعوظ خود هستند بایستی از مصرف دخانیات خودداری کنند. استفاده از سیگار و توتون های مختلف سبب ایجاد اختلال در گردش خون می گردد. همانطور که قبلا نیز توضیح دادیم وارد شدن هرگونه آسیبی به رگ های خونی می تواند سبب اختلال نعوظ در آقایان شود. بنابراین همین حالا کشیدن سیگار و هر گونه مواد دخانی را ترک کنید.
 • عدم استفاده از الکل: بدون تردید یکی از مهمترین راه ها و روش های جهت رفع مشکل اختلال نعوظ، عدم استفاده از الکل می باشد، نوشیدن الکل می تواند اختلالات زیادی را در بدن افراد به وجود آورد. بنابراین تا جایی که می توانید از مصرف الکل و مشروبات الکلی دوری کنید.
 • ورزش را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید: انجام فعالیت های بدنی سبب می شود که گردش خون بدنتان افزایش پیدا کند. بنابراین شما از مبتلا به بیماری های چاقی و دیابت در امان خواهید بود. افرادی که ورزش را در اولویت های زندگی خود قرار می دهند، کمتر به اختلالات نعوظ دچار می شوند. بنابراین از انجام فعالیت های بدنی غافل نشوید.

روش های درمان اختلال نعوظ

 • کاهش وزن: فراموش نکنید که بافت های چربی موجود در بدن می توانند نقش بسیار بارزی را در بروز اختلال نعوظ داشته باشند. یکی از مطالعات صورت گرفته نشان داده است بسیاری از آقایانی که با چنین مشکلی مواجه هستند، از چاقی بیش از حد نیز رنج می برند. همچنین این افراد توانستند بعد از کاهش وزن خود در عرض دو سال، توانایی های جنسی خود را بار دیگر به دست آورند. بنابراین یکی از مهمترین گام ها جهت درمان  مشکل نعوظ کاهش وزن اضافی می باشد.
 • داشتن دندان های سالم: مراقبت کردن از دندان های خود یکی از مهمترین روش های مربوط به اختلال نعوظ می باشد. طبق مطالعه ای که در سال 2017 صورت گرفت، آقایانی که به بیماری های لثه ای مبتلا هستند، بیشتر در معرض اختلالات نعوظ قرار می گیرند. بنابراین در صورت داشتن هرگونه بیماری در لثه ها و دندان های خود، سریعا اقدام به درمان آن نمایید.
 • استفاده از دستگاه وکیوم: یکی از دستگاه های که برای رفع مشکل نعوظ مورد استفاده قرار میگیرد و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی نیز می باشد دستگاه های وکیوم مردانه می باشد که به صورت دستی و برقی در بازار موجود می باشد. یکی از کارآمدترین دستگاه هایی که می توان برای رفع مشکل نعوظ از آن استفاده کرد دستگاه وکیوم می باشد. لازم به ذکر است که این دستگاه معمولاً به دلیل تبلیغات اشتباه به دستگاه بزرگ کنند آلت معروف است اما در واقع این دستگاه کمکی به افزایش سایز آلت تناسلی نمی کند، اما ابزاری کاملا مفید و کاربردی و موثر جهت رفع مشکلات نعوظ در آقایان می باشد. این دستگاه یکی از دستگاه های پر کاربرد در دنیا می باشد و با ایجاد یک سیستم خلا می تواند آلت تناسلی مردان را سفت و آماده رابطه جنسی نماید. این دستگاه معمولا توسط افرادی که سن بالایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد و بسیار موثر می باشد. در فروشگاه درمان مدیکال محصولاتی از برند های معروف این محصول وجود دارد که همگی تاییدیه وزارت بهداشت دارند و به صورت محرمانه به تمامی نقاط کشور ارسال می شوند. جهت خرید این دستگاه ها به راحتی می توانید از طریق لینک خرید وکیوم آقایان اقدام نمایید.

 

انواع محصولات وکیوم مردانه دستی و برقی در فروشگاه درمان مدیکال

 • شرکت در جلسات مشاوره:  سستی و مشکل در نعوظ را می توان در بسیاری از موارد با انجام جلسات مشاوره  رفع کرد. یکی از موثرترین و بهترین روش های مربوط به درمان اختلال نعوظ شرکت در جلسات مشاوره می باشد. اصلی ترین علل ایجاد چنین مشکلی ریشه در مسائل روانشناختی افراد دارد. بنابراین آقایان می توانند با شرکت در دوره های مختلف مشاوره، مشکل خود را بشناسند و آن را رفع نمایند. در جلسات مشاوره سعی می شود تکنیک های غلبه بر اضطراب و افسردگی آموزش داده شود.
 • هورمون درمانی جهت رفع اختلال نعوظ: کاهش سطح هورمون تستوسترون می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ در آقایان شود. البته تحقیقات و مطالعات بسیار متعددی در این زمینه صورت گرفته است. تمام مطالعات نیز حاکی از آن می باشد که کاهش هورمون تستوسترون می تواند مشکلات مربوط به کمبود میل جنسی و اختلال نعوظ را به وجود آورد. بنابراین پزشکان برای درمان چنین مشکلی سطح و میزان تستوسترون بیماران خود را مورد بررسی قرار می دهند. برای این منظور بیماران بایستی آزمایش های لازم را  انجام داده و میزان تستوسترون بدن خود را مشخص کنند. همچنین جهت افزایش و بالا بردن سطح تستوسترون در آقایان می توان از داروهای مختلفی استفاده کرد. معمولا آقایان در میانسالی با چنین مشکلی مواجه می شوند.

هورمون درمانی جهت رفع اختلال نعوظ

 • مصرف داروهای گیاهی : بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای درمان اختلال یاد شده از داروهای گیاهی استفاده کنند، چرا که بر این باورند استفاده از داروهای شیمیایی ممکن است آثار مخربی را در سلامتی شان به وجود آورد، توصیه می شود که قبل از مصرف هرگونه داروی گیاهی حتما با پزشک معالج خود در ارتباط بوده و مشاوره ی لازم را دریافت کنید. امروزه داروهای گیاهی بسیار متعددی را می توانید برای درمان اختلال نعوظ خود پیدا کنید. معروف ترین و مهمترین داروهای گیاهی و تقویتی مورد استفاده جهت درمان قطعی سستی نعوظ عبارتند از: یوهمبین، جینسینگ، ال آرژنین و آسپاراگوس راسموسوس.

 

حتما بخوانید: لارجر باکس بهتر است یا وکیوم  🤔(کدام یک برای رفع مشکل نعوظ یا بزرگ کردن آلت تناسلی مناسبتر است)

 

درمان اختلال نعوظ با ورزش

اختلال نعوظ، مشکلی شایع در جوامع امروزی است که به طور گسترده‌ای تأثیرات منفی بر روی کیفیت زندگی و روابط اجتماعی افراد دارد. با توجه به اهمیت این مشکل، روش‌های مختلفی برای مدیریت و درمان اختلال نعوظ وجود دارد. ورزش به عنوان یکی از راهکارهای مؤثر برای بهبود وضعیت افراد مبتلا به این اختلال مطرح شده است.

تحقیقات علمی نشان داده‌اند که فعالیت‌های ورزشی به‌طور مثبت بر عملکرد جنسی و نعوظ تأثیر می‌گذارد. ورزش به دلیل اثرات بیولوژیکی، فیزیولوژیکی و روان‌شناختی‌اش می‌تواند بهبود وضعیت افراد مبتلا به اختلال نعوظ را تسهیل کند. یکی از اصلی‌ترین علل این تأثیر مثبت، افزایش جریان خون به اعضای تناسلی است که می‌تواند موجب تقویت عملکرد جنسی و کاهش مشکلات نعوظ شود.

ورزش‌های مفید برای درمان شلی نعوظ:

 • تمرینات هوازی: فعالیت‌های هوازی ورزشی مانند دوچرخه‌سواری، شنا، دویدن و پیاده‌روی می‌توانند بهبود عملکرد قلبی و عروقی را ایجاد کرده و جریان خون به اندام‌های تناسلی را افزایش دهند.
 • تمرینات کیگل: تمرینات کیگل به تقویت عضلات کف لگن می‌پردازند و این امر می‌تواند به بهبود کنترل عضلات پرینه و کاهش ضعف نعوظ کمک کند. این تمرینات بر تقویت ماهیچه‌های پرینه و افزایش توانایی فشار و کنترل آن‌ها تمرکز دارد، و باعث افزایش نیروی انقباضی نعوظ و بهبود عملکرد جنسی می‌شود.
 • یوگا و مدیتیشن: یوگا و مدیتیشن با کاهش استرس و افزایش آرامش، به‌عنوان دو تمرین روحی و بدنی، نقش مهمی در بهبود وضعیت اختلال نعوظ ایفا می‌کنند. این دو فعالیت به‌طور مستقل یا ترکیبی می‌توانند به عملکرد جنسی افراد کمک کنند.

به طور کلی، ورزش به عنوان روشی طبیعی و مؤثر برای درمان عدم نعوظ مطرح است. با انتخاب و ترکیب صحیح ورزش‌های مفید، افراد مبتلا به این اختلال می‌توانند کیفیت زندگی‌شان را بهبود بخشند و به رفتارهای جنسی سالم‌تری دست یابند. با این وجود، در صورت مواجهه با مشکلات جدی و پیشرفته در اختلال نعوظ، بهتر است از مشاوره پزشکی حرفه‌ای استفاده کرده و به روش‌های ترکیبی و درمان‌های دارویی هم پناه ببرید.

درمان اختلال نعوظ با ورزش

درمان اختلال نعوظ در طب سنتی

در طب سنتی، اختلال نعوظ به عنوان یکی از اختلالات جنسی شناخته شده است. بر اساس اصول طب سنتی، علل اختلال نعوظ ممکن است از جمله ناتوانی انرژی‌ها، نارسایی اعضا یا اختلالات ناشی از هماهنگی درونی باشند. در این علم، برای درمان اختلال نعوظ از روش‌های متنوعی استفاده می‌شود که تأثیرات مثبتی در بهبود وضعیت جنسی دارند. برخی از روش‌های درمانی در طب سنتی عبارتند از:

 • فیتوتراپی: فیتوتراپی به معنای استفاده از مولکول‌های گرفته شده از گیاهان برای درمان یا پیشگیری از بیماری است. استفاده از گیاهان دارویی و عصاره‌های گیاهی به منظور تقویت سیستم عصبی و افزایش جریان خون به اندام‌های تناسلی کمک می‌کند.
 • آیورودا: در آیورودا، اختلالات نعوظ به عنوان نتیجه افزایش ویژه عنصر “واتا” در بدن در نظر گرفته می‌شود. با استفاده از تغذیه مناسب، ماساژ و روش‌های آیورودیک، این عنصر در بدن توازن می‌یابد. آیورودا یکی از علوم کهن هندی است که با استفاده از تعادل ذهن، بدن و روح، باعث بهبود و تقویت سلامتی می‌شود.
 • ترکیبی از یونانی و چینی: ترکیب روش‌های درمانی از دو سنت یونانی و چینی به منظور تعادل دهی انرژی‌ها و تقویت جریان‌های انرژی‌ مفید است.
 • زنجبیل و عسل: مصرف زنجبیل و عسل به‌عنوان محلول‌های تقویت‌کننده به ویژه برای ترمیم عملکرد نعوظ مؤثر است.
 • ماساژ و آروماتراپی (رایحه درمانی): ماساژ بر روی مناطق مشخص بدن به همراه استفاده از روغن‌های طبیعی و عرقیات گیاهی می‌تواند استرس و نگرانی را کاهش داده و بهبود جریان خون را تسهیل کند.

طب سنتی به عنوان یک رویکرد شناخته‌شده برای درمان اختلال نعوظ می‌تواند راهکارهای مؤثری را ارائه دهد. با بهره‌گیری از این روش‌ها، مشکلات نعوظ کاهش می‌یابند و کیفیت زندگی جنسی بهبود می‌یابد. هرچند که استفاده از طب سنتی می‌تواند مفید باشد، اما قبل از اجرای هر نوع درمان، بهتر است با یک متخصص پزشک مشورت کنید.

درمان نعوظ با زنجبیل

زنجبیل، گیاهی با ویژگی‌های دارویی قدرتمند است که از زمان‌های قدیم در طب سنتی و طب گیاهی به عنوان راهکاری مؤثر در بهبود اختلالات جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه، به دلیل ترکیبات فعال مانند جینژرول‌ها و شوگال‌ها، خواص مقوی و ضد التهابی دارد که می‌تواند در افزایش عملکرد جنسی و درمان اختلالات نعوظ تاثیرگذار باشد. اما زنجبیل چگونه بهبود اختلال نعوظ را تسهیل می‌کند؟

 • افزایش جریان خون: زنجبیل می‌تواند به عنوان یک تونیک عمل کند و جریان خون به اندام‌های تناسلی را افزایش دهد. این افزایش جریان خون به نتیجه‌بخشی درمان اختلال نعوظ کمک می‌کند.
 • تقویت عملکرد عصبی: ترکیبات فعال موجود در زنجبیل می‌توانند به تقویت عملکرد سیستم عصبی کمک کنند که می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی کمک کند.
 • کاهش التهابات: خواص ضد التهابی زنجبیل می‌توانند به بهبود عوامل التهابی که ممکن است به اختلال نعوظ منجر شوند، کمک کنند.

زنجبیل را می‌توان به چندین شکل مصرف کرد:

 • مصرف به‌صورت تازه: زنجبیل تازه را می‌توان به‌صورت ریز کرده و به انواع غذاها اضافه کرد.
 • چای زنجبیل: از ریزه کردن زنجبیل و جوشاندن آن در آب می‌توانید چای زنجبیل بسازید و مصرف کنید.
 • کپسول زنجبیل: کپسول‌های زنجبیل نیز در بازار موجود است که به‌صورت مکمل مصرف می‌شوند.
 • عصاره زنجبیل: عصاره زنجبیل نیز می‌تواند به‌عنوان یک گزینه دیگر برای مصرف باشد.

درمان نعوظ با زنجبیل

درمان اختلال نعوظ با زالو

استفاده از زالو برای درمان اختلال نعوظ یکی از روش‌های طب سنتی و تاریخی است که به‌عنوان روشی مؤثر در بهبود عملکرد جنسی و مشکلات جنسی شناخته می‌شود. در زمان‌های قدیم، زالو برای بهبود گردش خون، کاهش التهابات و بهبود عملکرد عصبی و عروقی استفاده می‌شد و این خواص می‌تواند بهبود اختلال نعوظ را تسهیل کند. اما زالو چگونه باعث بهبود اختلال نعوظ می‌شود؟

 • افزایش جریان خون: زالو‌ها دارای ماده‌ای به ‌نام هیروئین است که باعث کاهش غلظت خون می‌شود و جریان خون را افزایش می‌دهد. این افزایش جریان خون به نتیجه‌بخشی درمان اختلالات نعوظ کمک می‌کند.
 • تسهیل آرامش: زالو ‌درمانی می‌تواند تأثیرات آرام‌بخشی داشته باشد و استرس و اضطراب را کاهش داده و احساس آرامش و تعادل روحی-ذهنی را بهبود بخشد که می‌تواند به کاهش مشکلات نعوظ کمک کند.
 • تقویت عملکرد عروقی و عصبی: زالو‌ درمانی می‌تواند به تقویت عملکرد سیستم عصبی و عروقی و تعادل هورمون‌ها کمک کند، که این تغییرات می‌تواند به بهبود وضعیت نعوظ منجر شود.

استفاده از زالو برای درمان عدم نعوظ یکی از روش‌های طب سنتی است که خواص فوق‌العاده این جاندارها می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی و کاهش مشکلات نعوظ کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که مصرف زالو باید تحت نظر متخصصین مجرب و مورد تأیید پزشکی صورت گیرد تا از احتمال وقوع عوارض جانبی جلوگیری شود و به نحو ایمن و مؤثر از این روش استفاده شود.

درمان نعوظ با حجامت

حجامت نیز یکی از روش‌های قدیمی و متداول در طب سنتی است که از هزاران سال پیش در انواع فرهنگ‌ها به‌عنوان راهکاری برای درمان اختلالات جنسی، از جمله نعوظ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، با استفاده از فن‌های خاص، که به نام “کاسه‌های حجامت” شناخته می‌شوند، خون آلوده از اندام‌های تحتانی جمع‌آوری می‌شود، که به تحریک جریان خون و بهبود عملکرد جنسی کمک می‌کند. اما حجامت چگونه باعث بهبود اختلال نعوظ می‌شود؟

 • افزایش جریان خون: با ایجاد فشار مناسب با کاسه‌های حجامت، خون آلوده از این مناطق جمع‌آوری می‌شود. این کار باعث افزایش جریان خون می­شود، و درنتیجه به درمان اختلال نعوظ کمک می‌کند.
 • تحریک نقاط حساس: هنگام انجام حجامت، برخی نقاط حساس و عصبی نیز تحریک می‌شوند که می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی کمک کند.
 • کاهش استرس: حجامت به‌عنوان یک روش آرام‌بخش معرفی می‌شود که می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش داده و برای کاهش مشکلات نعوظ مفید باشد.

با این حال، باید به یاد داشت که انجام حجامت باید تحت نظر متخصصین مجرب و در محیط‌های بهداشتی مناسب صورت گیرد.

درمان نعوظ با حجامت

درمان اختلال نعوظ با جراحی

جراحی یکی از روش‌های درمانی پیشرفته برای اختلال نعوظ است. در صورتی که روش‌های درمانی غیر جراحی مؤثر نباشند یا برای برخی از افراد مناسب نباشند، جراحی به‌عنوان گزینه‌ای قابل توصیه برای درمان اختلال نعوظ در نظر گرفته می‌شود. جراحی‌های مختلف برای درمان شلی نعوظ وجود دارد، از جمله عمل جراحی ایمپلنت پروتز یا جراحی روش‌های مقابله ای که عملکرد جنسی را تسهیل می‌کنند.

 • عمل جراحی ایمپلنت آلت تناسلی: در این نوع جراحی، ایمپلنت در اندام تناسلی قرار داده می‌شود تا به عنوان جایگزینی برای اعضای تناسلی طبیعی عمل کند. این ایمپلنت در هنگام نیاز، نعوظ را فراهم می‌کند و می‌تواند رضایت جنسی را بهبود بخشد.
 • جراحی مقابله ای: در این نوع جراحی، تغییراتی در ساختارهای عصبی یا عروقی اندام تناسلی انجام می‌شود. به عنوان مثال، افزایش جریان خون به مناطق تناسلی، باعث بهبود عملکرد جنسی و کاهش مشکلات نعوظ می‌شود.

اما باید توجه داشت که جراحی‌های اندام تناسلی به‌عنوان روش‌های درمانی پایانی در نظر گرفته شوند و تصمیم به انجام آن‌ها باید تحت نظر متخصصین مجرب و مورد تأیید پزشکی صورت گیرد.

خوراکی های مفید برای رفع مشکل نعوظ:

گاهی اوقات اختلال نعوظ، آنقدر جدی نیست که نیاز به استفاده از دارو وجود داشته باشد. بلکه شما می توانید با خوردن خوراکی های مختلف، اختلال نعوظ را رفع نمایید. همچنین امکان جلوگیری از مشکل نعوظ نیز وجود دارد. اولین خوراکی که برای رفع این مشکل، مناسب است، اسفناج می باشد. این گیاه به علت وجود مواد مغذی فراوانی نظیر فولات، اسید فولیک و منیزیم، باعث بهبود جریان خون و در نتیجه بهبود عملکرد جنسی مردان می شود. دومین خوراکی که باید به آن اشاره کنیم، قهوه می باشد. قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان محسوب می شود که به علت داشتن کافئین زیاد، باعث شل شدن رگ ها، بهبود شریان خون و در نتیجه رفع مشکل نعوظ خواهد شد. چای سبز نیز به علت دارا بودن مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها باعث افزایش شریان خون و در نتیجه بهبود نعوظ می شود.

از جمله خوراکی های دیگر می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • آووکادو: این میوه که به میوه ی بیضه نیز معروف است نقش بسیار مهمی در رفع مشکل نعوظ مردان ایفا می کند. در این میوه، مقادیر بسیار زیادی از چربی های سالم، ویتامین E، روی و پتاسیم وجود دارد.
 • جو دوسر: در طب سنتی، جو دوسر به عنوان یکی از بهترین خوراکی ها برای درمان اختلال نعوظ معرفی شده است.
 • هویج.
 • گیاه جینسینگ.
 • گوجه فرنگی.
 • هندوانه.
 • سیب.

خوراکی های مفید برای رفع مشکل نعوظ

 

بیشتر بخوانید: داروی گیاهی برای نعوظ افراد دیابتی ✅(کدام داروی گیاهی برای افراد دیابتی مشکلی ایجاد نخواهد کرد🤔)

 

داروهای رفع اختلال نعوظ:

گاهی اوقات نیز تنها راه درمان اختلال نعوظ، استفاده از داروهای شیمیایی است. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی داروهای زیادی برای حل این مشکل ساخته شده است که در کشور ما نیز قابل دسترسی می باشند. از جمله این دارو ها باید به موارد ذیل اشاره کرد:

 • آپومورفین: این دارو یک داروی زیر زبانی است و در کمتر از 12 دقیقه اثر می کند.
 • سیلدنافیل: نام دیگر این دارو، ویاگرا می باشد که یکی از معروف ترین داروهای موجود برای رفع اختلال نعوظ محسوب می شود.
 • تادالافیل (سیالیس): این قرص نعوظ نیز می تواند به بهبود عملکرد آلت تناسلی مردانه در رابطه ی جنسی کمک ویژه ای نماید.
 • واردنافیل: نام دیگر این دارو، لویترا می باشد که باید حداقل یک ساعت قبل از رابطه ی جنسی مصرف شود.
 • آوانافیل یا استندرا.
بیشتر بخوانید: بهترین قرص نعوظ چیست؟ ✅ (کدام قرص بهترین تاثیر را در رفع مشکل نعوط دارد؟ 🌟)
 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی کردیم ابتدا شما را با علل و عوامل تاثیر گذار بر اختلال نعوظ آشنا کنیم و سپس به روش ها و راه های درمان اختلال نعوظ پرداختیم. اگر شما هم نظر و یا تجربه ای برای این مشکل دارید می توانید در زیر همین مقاله آن را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.  روشهای درمانی عدم نعوظ در بین افراد مختلف می تواند متفاوت باشد و شما با توجه به شرایط خود می توانید بهترین روش را برای خود انتخاب نمایید.  بهتر است که برای درمان نعوظ خود در گام اول سبک زندگی و رژیم غذایی سالمی داشته باشید، تا آن جایی که می شود از عوامل استرس زا دوری کنید و مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید و همواره به ورزش بپردازید. در مرحله بعد می توانید از مراکز مشاوره و پزشک برای درمان  استفاده کنید و در نهایت می توانید از دستگاه وکیوم مردانه، هورمون درمانی و مصرف دارو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *