آموزشی

میکرونیدلینگ چیست؟ فواید و کاربردهای میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ چیست؟ فواید و کاربردهای میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ چیست؟ زیبا و جوان بودن از دیرباز مورد توجه همه بخصوص بانوان بوده است. امروزه نیز از این قائده مستثنا نیست و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، راه های زیادی برای رسیدن به پوست شاداب و جوان وجود دارد. نیدلینگ یا میکرونیدلینگ یکی از این راه ها است که با توجه به نتایجی که بعد از آن مشاهده خواهید کرد شگفت زده خواهید شد. در ادامه برای شما مطالبی در مورد میکرونیدلینگ، فواید و عوارض میکرونیدلینگ،موارد استفاده از میکرونیدلینگ، میکرونیدلینگ صورت، میکرونیدلینگ ابرو و قیمت میکرونیدلینگ را خواهیم داد، با درمان مدیکال وندیش فروشگاه تجهیرات پزشکی همراه باشید.

 

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی است (در این روش با استفاده از دستگاه های پزشکی برای زیبایی استفاده می شود). با افزایش سن، پروسه رشد پوست جدید کند می شود و کلاژن و الاستین کمتری تولید می شود. این موارد باعث ایجاد خطوط ریز، چین و چروک و لکه های تیره (پیگمانتاسیون) می شود. شما با استفاده از کرم و سرم ها برای صورت، ممکن است موفق به مرطوب کردن لایه بیرونی پوست مرده شوید، اما هیچ نفوذی به قسمت زنده پوست صورت شما نمی شود. مولکول‌های فعال آنقدر بزرگ هستند که نمی‌توانند از لایه فوق محافظ اپیدرم عبور کنند. درمان میکرو نیدلینگ اجازه نفوذ عمیق تر به سرم ها و مواد تشکیل دهنده را می دهد و باعث اثربخشی بالاتر می شود، و انجام این درمان باعث می شود که شما بیشتر از حد معمول از سرم و کرم های خود بهره ببرید.

ميكرونيدلينگ به عنوان درمان القای کلاژن (CIT) نیز شناخته می شود. در این درمان از سوزن های ریز یک خودکار ميكرو نيدلينگ که با قدرت موتور کار می کند برای ایجاد سوراخ های میکروسکوپی در پوست استفاده می شود. این سوراخ‌های میکروسکوپی که در طول درمان ایجاد می‌شوند (همچنین به عنوان میکروکانال شناخته می‌شوند) باعث ایجاد تروما/درمان در پوست شما می‌شوند. پوست شما متوجه می شود که یک آسیب کوچک وجود دارد و در نتیجه، سیگنال را به بافت می دهد تا به طور طبیعی کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند تا زخم را بهبود بخشد. روند طبیعی التیام پوست ظاهری شاداب تر و جدیدتر ایجاد می کند و عیوب پوست نرم و حتی به طور کامل ناپدید می شوند.

 

عکس دستگاه میکرونیدلینگ

 

موارد استفاده از میکرونیدلینگ

  • برطرف کردن جای جوش
  • برطرف کردن خطوط ظریف پوست
  • چین و چروک
  • منافذ بزرگ شده
  • هایپرپیگمانتاسیون و لکه های خورشیدی
  • خاصیت ارتجاعی از دست رفته
  • بافت های ناهموار پوست
  • علائم کشش
  • رنگ های ناهموار پوست

در بیشتر موارد، میکرو نیدلینگ در مطب پزشک انجام می‌شود، اگر چه شما می توانید در خانه با دستگاه میکرونیدلینگ نیز این درمان را انجام دهید.

 

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟

میکرو نیدلینگ سوراخ کردن پوست با سوزن های کوچک است. اگر برای میکرونیدلینگ صورت به مطب متخصص پوست مراجعه می کنید، احتمالاً پوست شما قبل از درمان بی‌حس می‌شود تا درد را از بین برده یا به حداقل برساند. سپس از یک ابزار قلم‌ مانند به نام درمارولر که بصورت دستی استفاده می شود یا از دستگاه، برای وارد کردن سوزن‌های ریز فولادی ضد زنگ در پوست استفاده می‌شود تا باعث آسیب‌های ریز یا سوراخ شود.

در مقاله ای که بر اساس مطالعه ای که در مارس 2017 در جراحی پوست منتشر شد، در نتیجه این ساییدگی و سوراخ های ریز کوچک، پوست تولید کلاژن را تقویت می کند تا بهبود یابد. هدف این است که آسیب‌های ناشی از سوزن‌ها، بدن شما را تحریک کند تا الاستین و کلاژن به شکل مواد شفابخش برای ترمیم پوست به ناحیه درمان بفرستد.

درمان میکرو نیدلینگ صورت بین 10 تا 20 دقیقه طول می‌کشد، اگر از بی‌حسی موضعی بر روی پوست استفاده می‌کنید باید زمان بیشتری را برای انتظار سپری نمایید. معمولاً جلسات متعددی با فاصله یک ماه برای درمان لازم است. سوزن‌های نیدلینگ صورت در جلسه بعدی عمیق‌تر وارد پوست می‌شوند، زیرا پوست ضخیم‌تر و به مرور زمان در برابر نفوذ عمیق‌تر مقاومت می‌کند.

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا میکرونیدلینگ صورت خوبه؟ در ادامه فواید و عوارض میکرونیدلینگ را برای شما توضیح خواهیم داد.

فواید میکرونیدلینگ

اصلی ترین مزیت میکرو نیدلینگ پوست، افزایش تولید کلاژن است. کلاژن با چین و چروک مقابله می کند و سطح کلاژن به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. هر کار یا عملی که باعث افزایش تولید کلاژن شود، می‌تواند پوست را جوان‌تر نشان دهد. طبق مطالعه ای که در مجله بالینی و زیبایی پوست منتشر شد، شرکت کنندگان در مطالعه را تحت چهار جلسه میکرونیدلینگ به فاصله یک ماه قرار دادند. پس از درمان نهایی، آنها شاهد بهبود قابل توجهی در خطوط چین و چروک، بافت و شلی پوست شدند.

نیدلینگ صورت همچنین می تواند به درمان اسکار (زخم) آکنه کمک کند زیرا سوزن ها می توانند بافت زخم سخت شده را بشکنند و آن را به بازسازی تشویق کنند. طبق مطالعه ای که در مجله کالج پزشکی ایوب منتشر شد، تأثیر چهار جلسه میکرو نیدلینگ را بر روی 50 فرد مبتلا به اسکار آکنه بررسی کردند که بعد از دو ماه، همه بهبود یافته بودند و مشخص شد مه مهم نیست شدت زخم ها چقدر بوده است. همچنین این مطالعه نشان داد که میکرونیدلینگ پوست می تواند علائم کشش را به حداقل برساند، که تقریبا 44 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه پس از سه جلسه ماهانه بهبود قابل توجه تا عالی را مشاهده کردند.

 

مدت زمان مشاهده نتایج

احتمالاً بلافاصله پس از درمان با ميكرونيدلينگ نتایج را خواهید دید. به محض اینکه سوراخ های ریز در پوست ایجاد می‌شوند، فرآیندهای ترمیم زخم بدن به بهبود آنها پاسخ می‌دهد. ممکن است پوست شما تا دو هفته پس از درمان، صاف و درخشان به نظر برسد. با این حال، بهترین نتایج شش تا هشت هفته پس از درمان ممکن است طول بکشد تا ظاهر شوند و در آن زمان است که اثرات افزایش کلاژن آشکار می شود.

برای درمان میکرو نیدلینگ پوست در بیشتر مواقع به بیش از یک جلسه نیاز خواهید داشت، اما بسته به نوع و میزان بیماری و وضعیت پوست شما، باید با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین برنامه درمانی را برای شما تعیین کند. به عنوان مثال برای خطوط ریز و چین و چروک ممکن است به دو جلسه در سال، سوختگی یا ترک های پوستی ممکن است به پنج جلسه ، و اسکار آکنه تقریبا 3 جلسه نیاز داشته باشید. میکرونیدلینگ جایگزین خوبی برای لایه برداری پوست با لیزر و لایه برداری عمیق شیمیایی است زیرا نتایج قابل توجهی با بهبودی سریع و عوارض جانبی کمی ارائه می دهد.

 

عوارض میکرونیدلینگ صورت چیست؟

عوارض میکرونیدلینگ در چند روز اول شامل قرمزی یا سوزش خفیف در پوست می باشد. قرمزی پوست باید ظرف سه روز از بین برود. همچنین ممکن است احساس کنید پوست شما در روزهای اول پس از درمان، سفت، متورم، خشک یا حساس شده استو بعد از یک هفته پوسته پوسته می شود.

میکرونیدلینگ پوست به طور کلی ایمن و موثر است، اما انجام آن برای افرادی که در سال گذشته لیزر کرده اند، باردار هستند، بیماری پوستی دارند، یا سابقه زخم یا بهبود ضعیف زخم دارند، توصیه نمی شود. افرادی که دارای عفونت های فعال یا زخم های باز هستند، قبل از انجام درمان باید صبر کنند تا پوست آنها بهبود یابد.

 

میکرونیدلینگ صورت در خانه

اگر نمی خواهید که درمان میکرو نیدلینگ پوست را در مطب یا مراکز پزشکی و درمانی انجام دهید، می توانید میکرونیدلینگ صورت در خانه با استفاده از آموزش همراه دستگاه یا مطالعه این مقاله انجام دهید.

محصولاتی وجود دارد مانند درمارولر و دستگاه میکرونیدلینگ که شما می توانید در خانه از آنها استفاده کنید. درمارولر قیمت به مراتب پایین تری نسبت به بقیه دارد. سوزن ها در دستگاه های خانگی، کم عمق تر هستند و بنابراین توانایی محدودی برای تحریک تولید کلاژن دارند. سوزن‌های نسخه خانگی معمولاً کمتر از 0.15 میلی‌متر (میلی‌متر) طول دارند در حالی که دستگاه های پیشرفته تر طول 0.5 تا 2 میلی‌متر را دارند که می تواند تولید کلاژن را بیشتر کند.

اما میکرونیدلینگ صورت در خانه فوایدی نیز دارد، اول اینکه مقرون به صرفه‌تر است و هزینه کمتری را به شما تحمیل می کند و با یک هزینه معقول پوست زیباتری خواهید داشت، همچنین دستگاه های میکرونیدلینگ باعث تقویت کردن لایه‌برداری می شوند و کمک می کند به جذب محصولاتی مانند اسید هیالورونیک و ویتامین C که بعد از انجام درمان استفاده می کنید.

در حین استفاده از میکرونیدلینگ صورت سعی نمایید فشار یکنواختی در هنگام چرخاندن دستگاه در جهات مختلف اطراف صورت خود اعمال کنید این مورد یکی از نکات مهم در استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ می باشد.

قبل از استفاده، ابزار را به طور کامل تمیز کنید، زیرا انجام ندادن این کار می تواند منجر به عفونت شود ( شستشوی غلتک در آب و صابون و خیساندن آن در الکل ایزوپروپیل). به صورت کلی نباید انتظار داشته باشید همان نتایجی را که در یک کلینیک تخصصی به دست می آورید را در خانه بدست آورید اما استفاده از دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی می تواند بسیار کاربردی باشد و نتایج مناسبی را با یک هزینه معقول به همراه داشته باشد.

همچنین توجه داشته باشید اگر چه میکرو نیدلینگ بیشتر روی صورت انجام می‌شود، اما می‌توان آن را در سایر قسمت‌های بدن نیز مانند گردن، بالای سینه، بازو و پاها انجام داد.

در تصویر زیر شماره سوزن های مورد استفاده در قسمت های مختلف صورت آمده است که می توانید با استفاده از این تصویر از سوزن های دستگاه استفاده کنید.

 

شماره سوزن برای دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن

 

قیمت میکرونیدلینگ در مطب یا مراکز درمانی به اندازه ناحیه تحت درمان، بستگی دارد. مراکز مختلف هم قیمت های متفاوتی را برای میکرونیدلینگ ارائه می دهند. اما شما می توانید دستگاه میکرونیدلینگ خانگی دکتر پن مدل A6 با قیمت مناسب از فروشگاه درمان مدیکال خریداری نمایید. توضیحات کامل در مورد محصول و استفاده از محصول در صفحه محصول موجود است که می توانید اطلاعات کاملی در مورد این محصول کسب نمایید.

 

لینک منبع:

https://www.everydayhealth.com/skin-beauty/what-is-microneedling-how-it-works-when-to-expect-results-how-much-it-costs-and-more/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *