آموزشی

دستگاه وکیوم مردانه چیست 🤔؟ و چه کاربردی دارد؟ ✅صفر تا 💯

وکیوم مردانه چیست؟

دستگاه وکیوم مردانه چیست؟  دستگاه وکیوم آقایان یکی از انواع دستگاه های جدید پزشکی است که برای درمان اختلال نعوظ مورد استفاده قرار می گیرد.  بسیاری از تبلیغات فریب دهنده در مورد دستگاه وکیوم مردانه وجود دارد که این دستگاه را به عنوان دستگاه افزایش دهنده سایز آلت تناسلی معرفی می کنند که تمام این تبلیغات کلاهبرداری می باشد و این دستگاه تاثیری در افزایش طول آلت تناسلی ندارد. این دستگاه از بخش های مختلفی تشکیل شده است و در صورتی که به درستی مورد استفاده قرار گیرد، کاملا ایمن است. این روزها، بسیاری از آقایان در مورد دستگاه وکیوم ابهاماتی دارند و نمی دانند که آیا این دستگاه می تواند یک دستگاه ایده آل باشد یا خیر! در ادامه این مقاله از درمان مدیکال قصد داریم در مورد دستگاه وکیوم چیست، مزیت ها، ویژگی ها و عملکرد اصلی آن صحبت کنیم.

دستگاه وکیوم مردانه چیست؟

دستگاه وکیوم چیست؟ وکیوم مردانه یکی از روش های درمانی غیر دارویی برای اختلال نعوظ (ED) است. کار با این دستگاه ها نسبتاً آسان است. مهم این است که شما قبل از استفاده دستورالعمل استفاده از دستگاه را که درون جعبه قرار دارد را مطالعه نمایید ، زیرا در صورت استفاده نادرست ، کمی خطر آسیب یا عوارض جانبی وجود دارد.

وکیوم مردانه به پمپ خلا یا پمپ نعوظ خلا نیز معروف است. دستگاه وکیوم مردانه شامل موارد زیر است:

 • لوله ای که روی آلت تناسلی شما قرار می گیرد
 • واشر یا حلقه ای پلاستیکی که در اطراف پایه آلت تناسلی شما قرار دارد
 • یک دسته بادکش که هوا را از لوله خارج می کند و باعث نعوظ می شود
بیشتر بخوانید: وکیوم سینه چیست؟
 

کاربرد دستگاه وکیوم مردانه

ناتوانی های جنسی از جمله مشکلات رایجی اند که متاسفانه بسیاری از آقایان با آن مواجه هستند. این موضوع سبب شده است که بسیاری از آقایان به دنبال ابزارهای خاص برای رفع مشکلات جنسی خودشان باشند. دستگاه وکیوم مردانه، یکی از انواع دستگاه های پزشکی است که به صورت اختصاصی برای آقایان طراحی شده است.

ابهامات بسیار زیادی در مورد عملکرد و کاربرد این دستگاه وجود دارد. بسیاری تصور می کنند که دستگاه وکیوم مردانه می تواند باعث بزرگ شدن آلت تناسلی آن ها شود. اما واقعیت این است که این دستگاه فقط برای درمان اختلال نعوظ مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه وکیوم مردانه، یک دستگاه است که با کمک خلاء می تواند جریان خون را در ناحیه تناسلی افزایش دهد. با کمک این دستگاه، می توان تا حد زیادی اختلال نعوظ را رفع کرد. اما باز هم نمی توان بدون مشورت پزشک، اقدام به استفاده از این دستگاه نمود.

اختلال نعوظ چیست؟

آقایان از زمانی که به بلوغ می رسند، می توانند نعوظ را تجربه کنند. اختلال نعوظ یکی از مشکلات جنسی شایع در آقایان است که متاسفانه بسیاری از آقایان با آن مواجه هستند. این اختلال زمانی رخ می دهد که افراد در زمینه ایجاد نعوظ ناتوان باشند و همچنین نتوانند نعوظ خودشان را در حین رابطه جنسی حفظ کنند. اختلال نعوظ در آقایان می تواند ناشی از مشکلات جسمی باشد. گاهی نیز این اختلال ناشی از مشکلات روحی است و فقط با کمک روان درمانی درمان می گردد.

مشکل نعوظ در آقایان ممکن است در برخی از مواقع ایجاد شود و این مشکل به معنای یک اختلال نیست. اما اگر مشکل در نعوظ، به صورت دائمی باشد و منجر به کاهش کیفیت زندگی زناشویی شود، می بایست درمان گردد. اختلال نعوظ در آقایان می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها شود. بنابراین، بسیار مهم است که این اختلال با کمک پزشک به درستی درمان شود.

افرادی که از اختلال نعوظ رنج می برند، یا مشکل در نعوظ دارند، یا در حفظ نعوظ مشکل دارند و یا میل زیادی برای رابطه جنسی ندارند. هر سه این علامت ها نشان دهنده اختلال نعوظ در آقایان می باشند.

بیشتر بخوانید: علت عدم نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ چیست؟

انواع دستگاه های وکیوم مردانه

دستگاه وکیوم مردانه، یک دستگاه پزشکی است که با کمک افزایش جریان خون در آلت تناسلی، باعث کمک به ایجاد نعوظ و یا حفظ آن شود. این دستگاه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان دادن دارو به بیمار وجود نداشته باشد. با این حال باید برای استفاده از دستگاه وکیوم مردانه با پزشک مشورت کرد. به طور کلی، سه نوع دستگاه وکیوم مردانه وجود دارند که عبارتند از:

 • دستگاه وکیوم مردانه معمولی

دستگاه وکیوم مردانه معمولی یک دستگاه ساده است که با کمک پمپ دستی کار می کند. این دستگاه بدون نیاز به اتصال به برق یا باتری کار خواهد کرد.

 • دستگاه وکیوم برقی مردانه

دستگاه وکیوم برقی مردانه، از جمله دستگاه هایی است که می تواند با قدرت بیشتری مشکل نعوظ آقایان را برطرف کند. این دستگاه به صورت برقی و بدون نیاز به دخالت دست، کار پمپاژ آلت تناسلی را انجام می دهد. با کمک این دستگاه احتمالا نعوظ زودتر اتفاق می افتد.

 • دستگاه وکیوم شارژی مردانه

یکی از انواع دستگاه وکیوم مردانه موجود در بازار این دستگاه وکیوم است که به صورت شارژی کار می کند. این دستگاه دارای باتری قوی است که می تواند شارژ را به مدت طولانی در خودش نگه دارد. عملکرد دستگاه وکیوم مردانه شارژی مانند دستگاه وکیوم برقی مردانه است، ولی با این تفاوت که این دستگاه نیاز به اتصال به برق ندارد.

اجزای دستگاه وکیوم مردانه

دستگاه وکیوم آقایان، از جمله دستگاه هایی است که می تواند با سه بخش بسیار ساده مشکل نعوظ آقایان را تا حد زیادی برطرف کند. به طور کلی، دستگاه وکیوم مردانه از سه بخش زیر تشکیل شده است.

 • شیشه تحت خلاء

شیشه تحت خلاء در واقع همان بخشی است که آلت تناسلی در آن قرار می گیرد. این شیشه به پمپ متصل است و می تواند کل آلت تناسلی را در خود نگه دارد.

 • پمپ دستگاه وکیوم

پمپ دستگاه وکیوم مردانه یکی از بخش های اصلی دستگاه وکیوم مردانه محسوب می شود. پمپ وظیفه ایجاد خلاء در شیشه را برعهده دارد. در مدل های دستگاه وکیوم برقی و شارژی، پمپ به صورت اتوماتیک کار می کند.

 • واشر دستگاه وکیوم

واشر دستگاه وکیوم از جمله اجزای دستگاه وکیوم مردانه محسوب می شود که ممکن است در برخی از مدل ها نیز وجود نداشته باشد. لاستیک وکیوم مردانه وظیفه نگه داشتن آلت تناسلی در شیشه را برعهده دارد.

اجزای دستگاه وکیوم مردانه

دستگاه وکیوم مردانه چگونه کار می کند؟

عملکرد دستگاه وکیوم مردانه یک عملکرد بسیار ساده است که به راحتی می توان آن را درک کرد. واقعیت این است که این دستگاه به دلیل اینکه باعث نعوظ می شود و نعوظ نیز باعث سفت شدن و بزرگ شدن آلت تناسلی می گردد، بسیاری از افراد تصور می کنند که این دستگاه برای بزرگ کردن آلت تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد. اما دستگاه لارجر باکس مناسب بزرگ شدن آلت تناسلی است، نه این دستگاه!

دستگاه وکیوم مردانه، از یک پمپ تشکیل شده است که باعث ایجاد خلاء در شیشه می شود. این خلاء می تواند باعث مکش خون به درون آلت تناسلی شود. با افزایش جریان خون در آلت تناسلی، نعوظ اتفاق می افتد. با کمک این دستگاه نمی توان به طور کامل اختلال نعوظ را درمان کرد؛ اما توانایی فرد برای داشتن یک رابطه جنسی خوب، افزایش پیدا می کند.

استفاده از دستگاه انقباض خلاء بسیار ساده است. فقط لازم است که افراد آلت تناسلی خود را درون شیشه تحت خلاء قرار دهند. سپس در مدل های دستی، نیاز است که پمپ به صورت دستی فشار داده شود. اما در مدل برقی، پمپ به صورت برقی کار می کند. هوا از درون شیشه خارج می شود و خلاء ایجاد شده باعث مکش آلت تناسلی درون دستگاه می گردد.

نظرات در مورد دستگاه وکیوم مردانه

دستگاه وکیوم مردانه، سال هاست که برای آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و برای بسیاری از مردان نیز مفید بوده است. اما برخی از مردان نیز به دلیل انتظار زیادی که دستگاه های وکیوم مردانه دارند، رضایت زیادی از مصرف آن ندارند.

اگر دستگاه وکیوم مردانه به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، می تواند در رفع اختلال نعوظ موثر باشد. اما این بدین معنی نیست که اختلال نعوظ در آقایان با کمک این دستگاه به طور کامل رفع می شوند. برخی از مردم در نظرات خودشان بیان می کنند که دستگاه وکیوم تاثیر زیادی روی درمان اختلال نعوظ نداشته است یا باعث تورم و التهاب گردیده!

با این حال بسیاری از آقایان از مصرف دستگاه وکیوم مردانه رضایت دارند. چون با کمک این دستگاه اعتماد به نفس بیشتری برای داشتن فعالیت جنسی لذت بخش دارند.

نظرات در مورد دستگاه وکیوم مردانه

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه وکیوم مردانه

برای استفاده از دستگاه وکیوم مردانه، در ابتدا لازم است که در مورد نحوه استفاده اصولی از این دستگاه اطلاعات کافی کسب کنید. برای استفاده از این دستگاه، نیاز است که آلت تناسلی خود را درون لوله قرار دهید. می توانید از یک روان کننده برای جلوگیری از تحریک به آلت تناسلی استفاده کنید. سپس، یا پمپ را روشن کنید یا به صورت دستی آن را فشار دهید تا خلاء در لوله ایجاد شود. ممکن است چند دقیقه طول بکشد که دستگاه وکیوم باعث ایجاد نعوظ در شما شود.

اگرچه استفاده از دستگاه وکیوم مردانه در اکثر موارد ایمن است، اما بهتر است برخی از آقایان دقت بیشتری برای استفاده از این دستگاه داشته باشند.

 • آقایانی که دارای اختلالات خونی مانند کم خونی داسی شکل هستند، بهتر است با احتیاط بیشتری از دستگاه وکیوم استفاده کنند.
 • آقایانی که از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین استفاده می کنند، ممکن است با خطر خونریزی بیشتری برای استفاده از این دستگاه مواجه باشند.
 • در صورتی که از اختلال نعوظ رنج می برید، حتما برای استفاده از دستگاه وکیوم با پزشک مشورت کنید.
 • در صورتی که بعد از پمپ کردن آلت تناسلی با کمک این دستگاه، شاهد لکه های خونی و خون مردگی روی آلت تناسلی خودتان بودید، حتما با پزشک مشورت کنید.
 • دستگاه وکیوم اگر به صورت منظم استفاده شود، ممکن است برای درمان دائمی اختلال نعوظ مفید باشد.
 • در صورتی که پزشک داروهای مختلفی را برای درمان نعوظ پیشنهاد کرده است، حتما به همراه استفاده از این دستگاه قرص ها را نیز به صورت منظم مصرف کنید.
 • دستگاه وکیوم را می توان قبل از رابطه جنسی مورد استفاده قرار داد تا آلت تناسلی محکم و سفت شود.
 • مدت زمان رسیدن به نعوظ با کمک دستگاه وکیوم مردانه در هر یک از آقایان متفاوت است. ممکن است برخی از آقایان 30 دقیقه زمان برای نعوظ نیاز داشته باشند. اما این مدت زمان کاملا متغیر است.
بیشتر بخوانید: روشهای درمان عدم نعوظ چیست؟

چگونه از دستگاه وکیوم استفاده کنیم؟

استفاده از وکیوم مردانه در ابتدا کمی سخت به نظر می رسد ، اما کار با آن کاملاً ساده است.

 • با قرار دادن لوله بر روی آلت تناسلی خود شروع کنید. می توانید از روان کننده یا ژل لوبریکانت استفاده کنید تا از دستگاه راحت تر استفاده نمایید.
 • از پمپ دستی برای شروع هواگیری از داخل لوله استفاده کنید. تغییر فشار هوا باعث می شود که خون در رگ های آلت تناسلی شما جریان پیدا کند. تنها چند دقیقه طول می کشد تا نعوظ پیدا کنید.
 • سپس می توانید لوله را برداشته و پیش بازی (معاشقه) یا مقاربت را شروع کنید.

در مقاله دیگری کامل تر نحوه استفاده از دستگاه وکیوم را توضیح داده ایم برای مطالعه این مقاله می توانید به لینک نحوه استفاده از وکیوم مردانه مراجعه کنید.

آیا باید از حلقه یا واشر دستگاه وکیوم مردانه استفاده کنید؟

بیشتر سیستم های پمپ آلت تناسلی مرد شامل یک حلقه آلت تناسلی مرد یا یک حلقه پلاستیکی انقباضی است که شما در قسمت پایه آلت تناسلی خود می بندید. هدف این است که با محدود کردن جریان خون از آلت تناسلی ، به نعوظ خود کمک کند.

پس از نعوظ ، می توانید حلقه انقباض را در اطراف پایه آلت تناسلی خود قرار داده و سپس لوله را بردارید. حلقه آلت تناسلی مرد را در جای خود نگه دارید ، اما بیش از 30 دقیقه نباشد ، زیرا می تواند بر جریان خون تأثیر بگذارد و به آلت تناسلی شما آسیب برساند.

وکیوم مردانه چیست؟

مزایای وکیوم مردانه چیست؟

وکیوم مردانه در ایجاد نعوظ برای اکثر آقایان موثر است. مدت زمان نعوظ به فرد بستگی دارد ، اما ممکن است زمان استفاده ، 30 دقیقه یا بیشتر نعوظ داشته باشید. این امکان وجود دارد از وکیوم مردانه قبل از معاشقه استفاده کنید یا صبر کنید ، درست قبل از مقاربت از آن استفاده نمایید.

دستگاه ها به طور کلی ایمن هستند و هیچ یک از عوارض جانبی را که می تواند همراه با داروهای اختلال نعوظ (ED) باشد ، ندارند. همچنین در مقایسه با ایمپلنت های آلت تناسلی که نیاز به جراحی دارند ، خیلی عوارض کمتری دارد.

وکیوم مردانه در طولانی مدت معمولاً نسبت به داروها یا سایر روش های درمانی هزینه کمتری دارد ، زیرا می توان بدون هیچ گونه هزینه اضافی از آن استفاده مکرر کرد.

وکیوم مردانه این مزیت را دارد که بعد از انجام اقداماتی مانند جراحی پروستات یا پرتودرمانی برای سرطان پروستات نیز موثر است.

یکی دیگر از مزایای وکیوم مردانه این است که می تواند همراه با قرص های اختلال نعوظ (ED) یا سایر روش های درمانی بدون هیچ گونه خطر اضافی استفاده شود. برای برخی از مردان ، استفاده منظم از وکیوم مردانه ممکن است منجر به نعوظ های طبیعی شود.

بیشتر بخوانید: دستگاه وکیوم چند سانت بزرگ می کند؟

آیا استفاده از وکیوم مردانه عوارض جانبی یا خطری دارد؟

تا زمانی که از دستگاه به درستی استفاده کنید ، خطرات کمی وجود دارد. از دستگاه می توانید به همان دفعاتی که بدن شما به درمان پاسخ می دهد ، استفاده کنید. برخی از مردان ممکن است بتوانند یک بار در روز استفاده کنند ، در حالی که دیگران ممکن است نیاز به استفاده کمتر از آن داشته باشند.

نکته بسیار مهم این است که دستورالعمل های همراه با پمپ را به دقت مطالعه کنید. فشار زیاد هوا در لوله می تواند به آلت تناسلی شما آسیب برساند. همچنین ، احتمال خونریزی خفیف در زیر سطح پوست وجود دارد. که می تواند لکه های قرمز کوچک یا پتشیا (نارسایی‌های انعقاد خون) را روی آلت تناسلی شما ایجاد کند.

به دلیل ماهیت دستگاه ، مقداری از لذت جنسی را از بین می برد. برخی از مردان و همسرانشان ممکن است با استفاده از وکیوم مردانه احساس ناراحتی یا ناخوشایند کنند. (به خصوص در ابتدای استفاده از دستگاه) برخی از مردان همچنین توجه دارند که نعوظ در قسمت عقب آلت تناسلی بعنوان دورتر از شافت احساس نمی شود.

اکثر مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) متوسط می توانند از پمپ آلت تناسلی مردانه استفاده کنند ، اگر داروی رقیق کننده خون مانند وارفارین (کومدین) مصرف می کنید ، ممکن است با خطر بیشتر عوارض خونریزی داخلی روبرو شوید. اختلالات خونی ، مانند کم خونی سلول داسی شکل ، که شما را در معرض وقوع خونریزی یا لخته شدن خون قرار می دهد ، ممکن است شما را از استفاده ایمن از وکیوم مردانه دچار مشکل کند. (در این موارد حتما قبل از استفاده با پزشک خود مشورت نمایید)

چگونه دستگاه وکیوم مردانه تهیه کنم؟

شما می توانید دستگاه وکیوم مردانه را از فروشگاه های معتبر تجهیزات پزشکی و یا به صورت آنلاین از وب سایت درمان مدیکال خریداری نمایید. لازم به ذکر است که دستگاه وکیوم در دو نوع دستگاه وکیوم برقی مردانه و دستگاه وکیوم دستی مردانه قابل تهیه می باشد.

 

 

 

انواع دستگاه وکیوم مردانه با بهترین قیمت بازار و ضمانت بازگشت وجه

آیا می توانم پمپ آلت تناسلی مرد را بدون نسخه پزشک خریداری کنم؟

بله ، شما می توانید دستگاه وکیوم مردانه را از فروشگاه های معتبر تجهیزات پزشکی و یا به صورت آنلاین از طریق لینک زیر از وبسایت درمان مدیکال خریداری نمایید.

برای خرید دستگاه وکیوم مردانه کلیک نمایید 

در زمان خرید دستگاه وکیوم مردانه به نکته زیر توجه کنید :

 • اندازه واشر یا حلقه پلاستیکی که در اطراف پایه آلت تناسلی شما قرار می گیرد نیز مهم است. باید به اندازه کافی محکم باشد تا کار کند ، اما نه خیلی محکم که ناراحت کننده باشد و باعث ایجاد فشار و خون مردگی در رگ ها کند. معمولا درون جعبه دستگاه سه عدد واشر یا حلقه پلاستیکی با سه اندازه مختلف وجود دارد.

سایر  موارد درمان اختلال نعوظ (ED)

دستگاه وکیوم مردانه به طور کلی بسیار موثر است اما گزینه های درمانی دیگری نیز وجود دارد. از جمله:

 • داروهای ED خوراکی. داروهای معروف شامل سیلدنافیل (ویاگرا) و تادالافیل (سیالیس) است.
 • کاشت آلت تناسلی مرد. یک میله مصنوعی در آلت تناسلی قرار می گیرد که می تواند با یک محلول نمکی باد کرده و باعث نعوظ شود. یک دکمه زیر پوست شما در نزدیکی کیسه بیضه فشار داده می شود و از یک کیسه ذخیره سازی کوچک که در کشاله ران قرار دارد ، نمک آزاد می شود.
 • شیاف یا تزریق آلت تناسلی مرد. شیاف یک داروی کوچک و قابل حل است که در سر آلت تناسلی شما قرار می گیرد تا نعوظ ایجاد کند. این دارو همچنین می تواند با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف در قاعده آلت تناسلی خود تزریق شود.

اختلال نعوظ حدود 40 درصد از مردان 40 سال به بالا و اکثریت قابل توجهی از مردان 70 ساله و بالاتر را تحت تأثیر قرار می دهد. این می تواند بر اعتماد به نفس و عزت نفس تأثیر بگذارد و منجر به بروز مشکلاتی در یک رابطه عاشقانه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *