آموزشی

آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور (مرحله به مرحله)

آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور

 

آموزش پاکسازی صورت: پوست یکی از مهم ترین ارگان ها در بدن ما انسان ها شناخته می شود که بخش های مختلفی از بدن ما را پوشانده است. حتما شما هم به ظاهر پوست خودتان اهمیت زیادی می دهید و سعی می کنید که ظاهری جذاب و پوستی بدون لک و تیرگی داشته باشید. یکی از بهترین روش ها برای حفظ زیبایی پوست، پاکسازی پوست است. در پاکسازی پوست تمامی آلودگی ها و سلول های مرده روی پوست حذف می شوند و در نهایت پوست با سلول های جدید و غیرمرده، زیبایی بیشتری پیدا می کند. در میان تمامی روش های پاکسازی صورت، پاکسازی صورت با بخور و اسکراب، یکی از بهترین روش هاست. شاید تا به حال قصد استفاده از بخور صورت برای پاکسازی را داشته اید؛ اما چون در مورد آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور اطلاعات کافی ندارید، نمی توانید این کار را به صورت اصولی انجام دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم پاکسازی صورت در خانه با دستگاه بخور را به شما آموزش دهیم.

 

پاکسازی صورت چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

پاکسازی پوست در واقع یک روش مراقبت از پوست است که با هدف حفظ زیبایی، جوانی و شادابی پوست انجام می شود. پاکسازی پوست صورت با سه هدف کلی قابل انجام است.

 • هدف اول برای پاکسازی پوست صورت برداشتن سلول های مرده از روی پوست است.
 • هدف دوم، حذف چربی ها، آلودگی ها و مواد اضافی از روی پوست است.
 • هدف سوم نیز برای آبرسانی بیشتر و تغذیه و خونرسانی بیشتر به پوست، می باشد.

 

 

پاکسازی صورت چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

 

 

مزایای پاکسازی صورت با دستگاه بخور

قبل از اینکه بخواهیم آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور را توضیح دهیم، باید با مزایای پاکسازی صورت با بخور آشنا شویم. آیا اصلا پاکسازی کردن پوست با بخور، خوب و مفید است؟ از جمله مزایای پاکسازی صورت با دستگاه بخور و رطوبت ساز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کمک به خونرسانی بهتر به پوست

زمانی که از دستگاه بخور برای پاکسازی پوست صورت خودتان استفاده می کنید، شاهد گشاد شدن رگ های خونی و تعریق پوست خودتان خواهید بود که این موضوع باعث بهبود تغذیه در پوست می شود.

 • افزایش سفتی پوست

با کمک بخور برای پاکسازی صورت، می توانید جریان خون در پوست را افزایش دهید. با افزایش جریان خون در پوست صورت، شاهد تولید بیشتر کلاژن و الاستین هستید و سفتی و استحکام پوست نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 • حفظ آرامش پوست و بدن

بخور پاکسازی صورت، یک گرمای ایده آلی را در صورت فرد ایجاد می کند. به همین خاطر، فرد شاهد احساس بهتر و آرامش بیشتری است. حتی امکان اضافه کردن رایحه و اسانس گیاهان دارویی به دستگاه بخور برای پاکسازی صورت وجود دارد.

 • کاهش سردردهای سینوسی

در فصل های سرد سال، ممکن است که گرفتگی های سینوسی فرد را اذیت کند. با دستگاه بخور برای پاکسازی پوست صورت، می توان حال افرادی که دارای سردردهای سینوسی هستند را بهبود بخشید.

 • حفظ رطوبت پوست

زمانی که پوست رطوبت خود را از دست بدهد، چربی های روی پوست از روی پوست تبخیر می شوند و شاهد خشک شدن شدید پوست خواهیم بود. بسیاری از افراد در فصل های سرد سال، خشکی بیش از حد پوست را تجربه می کنند. دستگاه بخور به دلیل ایجاد رطوبت در پوست، می تواند باعث حفظ نرمی و جوانی پوست شود.

 • رفع مشکلات پوستی

از جمله مشکلات رایج در پوست می توان به خشکی پوست، درماتیت آتوپیک، خارش و ملتهب شدن پوست اشاره کرد. زبر شدن پوست نیز در اثر خشکی هوا به وجود می آید. دستگاه بخور می تواند علاوه بر پاکسازی پوست صورت، باعث جلوگیری از این مشکلات در پوست شود و حتی این مشکلات را درمان کند.

 • بهبود عفونت های پوستی

برخی از باکتری ها، ویروس ها و عفونت ها در سطح رطوبت پایین رشد می کنند. این میکروارگانیسم ها می توانند سلامت پوست را تحت تاثیر قرار دهند و باعث کاهش کیفیت پوست شوند. یک دستگاه بخور می تواند با تنظیم کردن سطح رطوبت اتاق، از گسترش عفونت در پوست جلوگیری کند.

 • کاهش خطر نفوذ آلرژن ها به پوست

سطوح رطوبت کم، می تواند به عملکرد سد پوستی ضرر برساند. به همین خاطر، افرادی که دارای خشکی پوست هستند، معمولا شاهد حساسیت پوست خودشان نیز می باشند. دستگاه بخور برای پاکسازی صورت، می تواند باعث افزایش رطوبت شود و از خشکی پوست و ورود آلرژن ها به پوست صورت جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: آیا بخور صورت برای لک موثر است؟

قبل از پاکسازی صورت با بخور چه کارهایی انجام دهیم

تا به اینجای مقاله در مورد مزایای پاکسازی صورت با بخور آشنا شدید. اما قبل از اینکه بخواهیم در مورد آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور در خانه صحبت کنیم، باید بدانیم که قبل از شروع این فرآیند باید چه کاری انجام دهیم.

حتما قبل از شروع پاکسازی صورت با بخور، باید دستگاه بخور را تمیز کنید تا هیچ آلودگی در دستگاه بخور وجود نداشته باشد. بنابراین، مخزن دستگاه بخور را کاملا تمیز کنید تا آب تمیز درون دستگاه ریخته شود و بخار تولید شده نیز عاری از آلودگی های مضر باشد.

سعی کنید که قبل از پاکسازی صورت در خانه با دستگاه بخور، یک دوش آب گرم بگیرید. با این کار هم منافذ پوست صورت شما باز می شوند و هم اینکه پوست شما به گرمای بخور عادت می کند.

حتما قبل از پاکسازی صورت با بخور، صورت خود را با یک شوینده مناسب تمیز کنید تا هیچ آلودگی یا مواد آرایشی روی صورت شما باقی نمانده باشد. بهتر است که حتما پس از شستشوی صورت، از فیس براش هم استفاده کنید. این کار بسیار اهمیت دارد، چرا که وجود آلودگی یا لوازم آرایشی در پوست، مانع از نفوذ رطوبت دستگاه بخور می شود.

 

لوازم مورد نیاز برای پاکسازی صورت با دستگاه بخور

برای اینکه با ما در آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور همراه باشید، باید در ابتدا لوازم مورد نیاز برای این کار را آماده کنید. به طور کلی، می توان به جای استفاده از دستگاه بخور، از یک قابلمه دارای آب در حال جوش برای رطوبت رسانی پوست استفاده کرد؛ اما در صورت داشتن دستگاه بخور خانگی گرم، بهتر است که وسایل زیر را نیز آماده کنید.

 • فیس براش برای تمیز کردن پوست پس از پاکسازی
 • صابون گلیسیرین و یا سایر صابون های نرم کننده پوست
 • یک حوله برای خشک کردن پوست در صورت نیاز
 • لوسیون و یا روغن نرم کننده برای استفاده پس از پاکسازی صورت

 

 

لوازم مورد نیاز برای پاکسازی صورت با دستگاه بخور

 

 

آموزش مرحله به مرحله پاکسازی صورت با دستگاه بخور

 
چگونه با بخور صورت را پاکسازی کنیم:

حالا که لوازم مورد نیاز برای پاکسازی صورت با دستگاه بخور را آماده کردید، نوبت به آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور می رسد. برای اینکه این کار را انجام دهید، باید مطابق با مراحل زیر پیش بروید.

 • در مرحله اول، لازم است که آب را به دستگاه بخور اضافه کنید. دقت داشته باشید که آب معدنی و یا آب مقطر، بهترین گزینه برای حذف میکروارگانیسم های مضر از دستگاه بخور هستند.
 • در مرحله دوم، دستگاه بخور را به برق بزنید. باید چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه بخور، بخور مورد نیاز را تولید کنید.
 • در فاصله 15 سانتی متری از دستگاه بخور آب گرم قرار بگیرید. می توانید در صورت نیاز زیر دستگاه بخور دراز بکشید تا رطوبت به پوست شما نفوذ پیدا کند.
 • چند دقیقه ای روبروی دستگاه بخور خانگی بمانید تا در نهایت پوست شما رطوبت مورد نیاز خودش را دریافت کند.
 • شما می توانید پاکسازی صورت با بخور خانگی را 2 الی 3 بار در هفته طبق توضیحات داده شده، انجام دهید.
 

 

لیست قیمت انواع دستگاه بخور صورت خانگی برای پاکسازی صورت

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک 3.8 لیتری

1,575,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US412

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US414

2,818,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US416

3,837,000 تومان

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US418

قیمت اصلی 3,532,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,994,500 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US434

قیمت اصلی 3,575,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,999,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US442

قیمت اصلی 2,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,349,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US444

قیمت اصلی 3,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,135,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US464

قیمت اصلی 2,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,389,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک امسیگ مدل US468

قیمت اصلی 3,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,089,000 تومان است.

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک زیکلاس مد مدل C06

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک زیکلاس مد مدل C07

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک زیکلاس مد مدل C08

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک مدل D081

دستگاه بخور سرد اولتراسونیک مدل T-281

دستگاه بخور سرد تایمر دار Linhui مدل LH-192

دستگاه بخور سرد صورت مدل مثلثی

98,500 تومان

دستگاه بخور سرد طرح گربه ای

275,000 تومان

دستگاه بخور سرد طرح گربه ای 2

275,000 تومان

دستگاه بخور سرد لمسی کنترل دار مدل D083

1,675,000 تومان

دستگاه بخور سرد لین هو مدل LH191

دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B1

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-2008B2

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602

دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ-602A

دستگاه بخور گرم آنی ساز مدل MF 2010

قیمت اصلی 417,000 تومان بود.قیمت فعلی 285,000 تومان است.

دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد صورت استوانه ای

97,000 تومان

بعد از پاکسازی صورت چه کنیم؟

حالا که با آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور آشنا شدیم، باید بدانیم که بعد از استفاده از دستگاه بخور باید چه کاری انجام دهیم. به طور کلی، استفاده از دستگاه بخور می تواند باعث حفظ رطوبت پوست شود، اما قادر به حذف سلول های مرده از روی پوست بدون دخالت فیس براش نیست.

پس سعی کنید که پس از گذشت 5 دقیقه از بخور پاکسازی برای صورت، از فیس براش استفاده کنید تا تمامی سلول های مرده از روی پوست برداشته شوند. بخار باعث نرم شدن پوست شده و شما می توانید با کمک فیس براش، تمامی سلول های مرده را از روی پوست بردارید.

پس از اینکه از فیس براش برای حفظ سلامتی پوست استفاده کردید، نوبت به آن می رسد که پوست خود را با یک صابون ملایم و نرم کننده مانند صابون گلیسیرین بشویید تا پوست شما نرم شود و تمامی سلول های مرده نیز از روی پوست حذف گردند.

در نهایت پس از تمام شدن کار، از یک روغن یا لوسیون نرم‌کننده استفاده کنید تا شاهد نرمی پوست خودتان پس از پاکسازی صورت باشید.

جهت خرید دستگاه بخور صورت ارزان کلیک کنید.

نکات مهم هنگام پاک سازی صورت با دستگاه بخور

فارغ از مزایای استفاده از بخور پاکسازی صورت، بسیار مهم است که بخور به صورت اصولی مورد استفاده قرار گیرد. در برخی از شرایط آب و هوایی که رطوبت به اندازه کافی وجود دارد، شاید نیازی به استفاده از دستگاه بخور برای پاکسازی صورت نباشد. با این حال، از جمله نکات مهم هنگام پاکسازی صورت با دستگاه بخور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • موهای خود را پشت سرتان ببندید تا در حین پاکسازی صورت با دستگاه بخور، مزاحم شما نشود!
 • حتما در فاصله 15 سانتی متری از دستگاه بخور قرار بگیرید. دقت داشته باشید که دستگاه بخور، بخار قدرتمندی را تولید می کند. پس از پوست خودتان در مقابل سوختگی جلوگیری کنید.
 • حتما بعد از پاکسازی پوست صورت با دستگاه بخور، از لوسیون ها و نرم کننده ها استفاده کنید.
 • دقت داشته باشید که رطوبت زیاد برای پوست و بدن مضر است. حتی برخی از تحقیقات نشان می دهند که رطوبت زیاد می تواند باعث رشد میکروارگانیسم های مضر در محیط شود. پس سعی نکنید که دستگاه رطوبت ساز خانگی را هر روز روشن کنید.
 • در صورتی که در حین پاکسازی صورت با دستگاه بخور، شاهد نفس تنگی و هر گونه علائم مشابه بودید، دستگاه را خاموش کنید و در صورت نیاز با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

نکات مهم هنگام پاک سازی صورت با دستگاه بخور

 

 

جمع بندی

با توجه به اهمیت پاکسازی صورت برای کاهش خشکی پوست و حفظ نرمی و لطافت پوست، در این مقاله در مورد آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور صحبت کردیم. بخور پاکسازی صورت، همان دستگاه های بخور معمولی هستند که می توانید در بازار تهیه کنید و آن ها را به صورت روتین (هفته ای 2 الی 3 مرتبه) استفاده کنید. بخور برای پاکسازی صورت، می تواند بسیار مفید باشد. این در حالی است که دستگاه بخور باعث حفظ جریان خون، افزایش خونرسانی به پوست و کلاژن سازی بیشتر نیز می شود. بنابراین، نمی توان از اهمیت استفاده از پاکسازی صورت در خانه با دستگاه بخور چشم پوشی کرد. امیدواریم که با خواندن این مقاله، توانسته باشید اطلاعات خوبی در مورد آموزش پاکسازی صورت با دستگاه بخور کسب کرده کنید. پاکسازی صورت با بخور و اسکراب، همیشه بهترین راهکار برای حفظ زیبایی و جوانی پوست بوده و هست؛ اما نباید در انجام این کار هم زیاده روی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *