آموزشی, بیماری

مهمترین نکات در انتخاب بالش طبی برای آرتروز گردن

مهمترین نکات در انتخاب بالش طبی برای آرتروز گردن

اگر دچار آرتروز گردن هستید و به دنبال راه حل برای درمان مشکل خود هستید دقیقا در جای مناسبی هستید در این مقاله از فروشگاه تجهیزات پزشکی درمان مدیکال به موضوع انواع بالش طبی برای آرتروز گردن خواهیم پرداخت و نکات مهمی را در این باره با شما در میان خواهیم گذاشت پس تا انتهای این مقاله با درمان مدیکال همراه باشید.

 

پیشگیری و تسکین دردهای مزمن در ناحیه گردن و ستون فقرات از مهم ترین مزایای استفاده از بالش طبی برای آرتروز گردن محسوب می شود. نحوه صحیح قرار گرفتن گردن در هنگام خواب می تواند مانع ابتلای افراد به آرتروز و دردهای عضلانی شود. انتخاب یک بالش ضد آرتروز مناسب علاوه بر بهبود کیفیت خواب، با تسریع جریان گردش خون مانع از بروز درد و ناراحتی در ناحیه شانه و بازو می گردد.

 

یک بالش طبی خوب و باکیفیت موجب احساس خستگی و کوفتگی پس از خواب نمی شود. استفاده از یک بالش استاندارد، بدن را به هنگام خواب در وضعیت نامناسبی قرار نمی دهد و به شانه ها و گردن فشار وارد نمی کند. استفاده از بالش غیر استاندارد علاوه بر ایجاد اختلالات خواب، گاه باعث خر و پف و تعریق بیش از حد در فرد می شود. به طور کلی، بالش طبی نقش مهمی در یک خواب راحت و عمیق دارد و مانع بروز اختلالاتی نظیر آپنه خواب، دردهای کمر و گردن، رفلاکس معده می شود.

 

یک بالش طبی استاندارد بدن را هنگام خواب در موقعیت درستی قرار می دهد.

 

 

ویژگی های یک بالش طبی مناسب

اولین و مهم ترین ویژگی بالش طبی برای آرتروز گردن، تجربه یک خواب راحت، عمیق و جلوگیری از گردن درد می باشد. انواع بالش های طبی با ابعاد، عملکرد، جنس و درجه نرمی و سفتی مختلفی وجود دارند که هر فرد با توجه به نیاز خود می تواند بالش دلخواه را انتخاب کند. یکی از مشخصات بالش طبی برای آرتروز این است که فضای بین سر و گردن را به خوبی پر می کند تا بدن هنگام خواب در وضعیت نامناسب قرار نگیرد. یک بالش مناسب از پف کردن چشم ها در زمان خواب جلوگیری می کند. یک بالش ضد آرتروز به حفظ انحنای ستون فقرات گردن کمک می کند. اغلب کالاهای خواب طبی ضد آلرژی هستند و به علت جنس نرمی که دارند، مانع بروز چین و چروک های عمیق بر پوست هنگام خواب می شوند. در انتخاب بالش، به جنس و کیفیت دقت کنید. یک بالش باکیفیت دوام و طول عمر بیشتری دارد و در نتیجه، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی:

معرفی انواع بالش طبی برای گردن

 

بالش طبی برای آرتروز گردن

در انتخاب بالش طبی برای آرتروز گردن، به طراحی آن توجه کنید. یکی از مشخصات بالش طبی برای آرتروز، شیب و ارتفاع استاندارد است. بالش ضد آرتروز، نوعی بالش فومی با لبه های پهن و نرم است. این نوع کالای خواب از فوم هوشمند (پلی یورتان با خاصیت برگشت پذیری) یا مموری فوم ساخته می شود. در واقع، با قرار گرفتن سر بر روی بالش، فوم متناسب با سنگینی وزن تغییر شکل می دهد و فشار از روی نواحی سر و گردن برداشته می شود. استفاده از بالش های طبی، با قرار دادن مهره های گردن در یک راستا، مانع ایجاد فشار بر گردن می شوند. یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این نوع بالش، بهبود سردردهای صبحگاهی است. همچنین این نوع بالش در مقایسه با انواع دیگر باعث درد گوش نمی شود. در افرادی که مبتلا به فتق دیسک گردن هستند و یا کسانی که از ناحیه مهره های گردن آسیب دیده اند، استفاده از بالش ضد آرتروز توصیه می شود.

 

یک بالش ضد آرتروز از وارد آمدن فشار زیاد به ناحیه سر و گردن جلوگیری می کند.

 

 

انواع بالش طبی برای آرتروز گردن

بالش طبی برای آرتروز گردن یکی از انواع بالش های طبی هوشمند (مموری فوم) است. بالش های طبی انواع مختلفی دارند و هر فرد با توجه به ویژگی های بالش، جنس، قیمت و سبک خوابیدن می تواند بالش مناسب خود را انتخاب کند. بالش های طبی گردنی به دو گروه بالش مخصوص گردن درد و دیسک گردن تقسیم می شوند. افرادی که مبتلا به مشکلات مزمن از جمله آرتروز گردن هستند می توانند از نوع مخصوص گردن درد یا بالش ضد آرتروز استفاده کنند. فرم این محصول با توجه به وضعیت سر و گردن تغییر کرده و شکل می گیرد. روکش این نوع بالش از پنبه است و افراد مبتلا به آلرژی و آسم به راحتی می توانند از این محصول استفاده کنند. همچنین بالش تراکنش گردنی مناسب افرادی است که از دیسک گردن رنج می برند. طراحی ویژه این نوع بالش سبب می شود که ستون فقرات در وضعیت بهتری قرار بگیرد و نقش مهمی در تسکین درد گردن دارد.

 

هنگام انتخاب بالش علاوه بر نکات سلامت به راحتی محصول هم توجه شود.

 

انتخاب بالش متناسب با سبک خوابیدن

یکی از مواردی که هنگام خرید بالش طبی برای آرتروز گردن باید به آن دقت شود، سبک خوابیدن هر فرد است. توجه به این موضوع در انتخاب مدل مناسب بالش کمک کننده خواهد بود. افرادی که به پهلو می خوابند، بهتر است از بالش هایی با ارتفاع بیشتر استفاده کنند. به این ترتیب، سر و گردن و شانه ها در یک راستا قرار می گیرند و فشار بر یک نقطه خاص وارد نمی شود. بالش هایی با شیب و ارتفاع کمتر مناسب افرادی است که به پشت می خوابند. کسانی که بر روی شکم می خوابند، بهتر است از بالش های صاف استفاده کنند تا فشار کمتری به کمر آن ها وارد شود. هنگام انتخاب بالش ضد آرتروز، به ارتفاع، ابعاد، جنس و راحتی کالا توجه کنید. ارتفاع بالش باید به اندازه ای باشد که منحنی گردن و فاصله بین سر و گردن را کامل پوشش دهد. بالش هایی با ارتفاع خیلی کم و یا زیاد باعث ایجاد فشار بر عضلات آن ناحیه و درد گردن می شوند.

 

انواع بالش های هوشمند

بالش طبی مموری فوم یک گزینه مناسب هنگام خرید بالش طبی برای آرتروز گردن می باشد. از انواع بالش های مموری فوم می توان بالش سنتی، کانتور، دور گردنی، گُوه ای، پروانه ای و v شکل را نام برد. یکی از مزایای بالش سنتی گردش مناسب جریان هوا است که سبب تعریق فرد نمی شود. بالش های کانتور به خوبی از گودی گردن محافظت می کنند و باعث تسریع گردش خون و کاهش خر و پف می شوند. بالش دور گردنی استوانه ای شکل است و به علت ابعاد کوچکی که دارد بهترین انتخاب برای مسافرت است. بالش گوه ای سر را کمی بالاتر از حد معمول قرار می دهند و در کاهش خر و پف و ریفلاکس معده تاثیرگذار هستند. بالش پروانه ای طراحی خاصی دارد و گردن را در حالت بسیار مناسبی قرار می دهد. بالش v شکل یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به پهلو یا روی شکم می خوابند و یا کسانی که از دو بالش زیر سر خود استفاده می کنند.

 

بالش های طبی نقش مهمی در بهبود کیفیت خواب دارند.

 

بالش مموری فوم و آرتروز گردن

بالش مموری فوم یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع بالش طبی برای آرتروز گردن می باشد. مهم ترین مزیت این نوع بالش، کمک به رفع درد و فشار در ناحیه آسیب دیده گردن است. یکی از مشخصات بالش طبی برای آرتروز، تنظیم درجه حرارت ناحیه تحت فشار است. اغلب بخش دردناک بدن، درجه حرارت متفاوتی با اندام های دیگر دارد. این محصول با تنظیم دمای بدن، باعث تسکین درد می شود. همچنین جایگاه قرار گرفتن سر و گردن به گونه ای طراحی شده که از منحنی گردن و ستون فقرات به خوبی محافظت شود. این نوع کالای خواب دوام و طول عمر بالایی دارد و حتی با استفاده زیاد هم دچار تو رفتگی و فرو رفتگی نمی شود. روکش این بالش های طبی قابل شستشو است و در افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و یا آلرژی، حساسیت ایجاد نمی کند.

 

بالش های مموری فوم نسبت به سایر بالش ها قیمت بالاتری دارند.

 

نکات مهم هنگام خرید بالش طبی برای آرتروز گردن

نوع بالش، اندازه، نحوه استفاده و جنس فوم از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید بالش طبی برای آرتروز گردن باید به آن توجه شود. انواع بالش های طبی برای مهار و تسکین درد در نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع، طراحی بالش ها به گونه ای است که از آسیب بیشتر به ناحیه مورد نظر جلوگیری کند.

 

هنگام انتخاب بالش به نوع و عملکرد خاص آن برای ناحیه آسیب دیده توجه شود. انتخاب نوع فوم (هوشمند و سرد) بستگی به سلیقه و نوع نیاز هر فرد متفاوت است. همچنین یک کالای خواب استاندارد و مناسب نباید خیلی نرم و یا سفت باشد. وزن هر فرد یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید بالش ضد آرتروز باید به آن توجه شود. بالش های کم ارتفاع یک انتخاب خوب برای افرادی است که وزن بالایی دارند و بالش های بلند مناسب افراد سبک وزن می باشد. همچنین قیمت و میزان بودجه شما نقش مهمی در یک انتخاب مناسب دارد. جهت مشاهده لیست قیمت و مقایسه انواع مدل های بالش طبی برای آرتروز گردن می توانید به لینک قیمت بالش طبی مراجعه نمایید.

 

سخن پایانی

از مهم ترین کاربردهای بالش طبی برای آرتروز گردن، می توان به تسکین درد ناحیه آسیب دیده، کاهش خر و پف، محافظت از ستون فقرات و مهره های گردن اشاره کرد. بهبود جریان گردش خون و کاهش تعریق شبانه از دیگر مزایای استفاده از بالش ضد آرتروز می باشد. همچنین طراحی خاص این نوع از بالش های طبی از فشار به سر و گردن و انقباض عضلات جلوگیری می کند. به طور کلی، استفاده از بالش های طبی یک گزینه مناسب برای افرادی است که از دردهای آرتروز در ناحیه گردن رنج می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.