آموزشی

اثرات مثبت بالش طبی برای دیسک گردن

بالش طبی برای دیسک گردن

تاثیر بالش طبی برای دیسک گردن

عادت های نادرست ما باعث بروز بیماری های بسیاری شده اند. مثلا یکی از این عادت ها بد خوابیدن است. بی آنکه متوجه باشیم، شب ها سر را بر روی بالشی می گذاریم که هم ردیف با گردن ما نیست. نتیجه چه می شود؟! آشکار شدن بیماری هایی مثل دیسک گردن. پس بهتر است کمی آگاهی خود را بالاتر برده و بالش مناسب را انتخاب کنید تا دیگر به چنین عوارضی دچار نشوید. البته جای نگرانی نیست. با استفاده از بالش طبی برای دیسک گردن می توانید این مشکل را حل کرده و سلامتی خود را به دست آورید. حال آنچه که در ادامه می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم، تاثیر بالش طبی برای دیسک گردن است. در ادامه با درمان مدیکال وندیش همراه باشید تا تاثیرات این بالش را به صورت موردی نام برده و شما را با آنها آشنا خواهیم کرد:

 

 • ممانعت از کشیدگی مجدد گردن

اگر تا پیش از استفاده از بالش طبی، گردن شما در هنگام قرار گرفتن روی بالش، دچار کشیدگی می شد، حالا دیگر با وجود این بالش، از کشیدگی مجدد آن جلوگیری خواهد شد.

 

 • عدم احساس درد

عدم استفاده از بالش طبی باعث می شود تا مشکلاتی مثل دیسک گردن تشدید شده و همواره احساس درد داشته باشید. اما به لطف تاثیر بالش طبی برای دیسک گردن، دیگر از درد خبری نخواهد بود.

 

 • حفظ حالت سر

سر به لطف حضور بالش طبی، در بهترین حالت و وضعیت قرار می گیرد.

 

 • پشتیبانی کامل از گردن

یکی از دلایلی که باعث می شود تا در اثر استفاده از بالش های معمولی و غیر استاندارد دچار گردن درد شوید، عدم پشتیبانی این بالش از گردن است. درست برعکس بالش طبی که پشتیبانی کاملی را از گردن به عمل آورده و آن را از درد و ناراحتی در امان نگه میدارد.

 

 • حذف فشارهای اضافی

در حالت عادی وقتی روی بالش معمولی می خوابید، ممکن است گاهی فشارهای اضافی احساس کنید. ولی با بالش طبی، دیگر از این فشارها هم خبری نخواهد بود.

 

 • خواب آرام و آسوده

یکی دیگر از تاثیرات خوب بالش طبی برای گردن، داشتن خوابی آسوده و آرام است. چون هم سر و هم گردن در وضعیت مناسب قرار گرفته و باعث می شوند تا چنین خوابی را تجربه کنیم. خواب خوب هم مصادف خواهد بود با حال بهتر و انرژی بیشتر.

 

مقاله پیشنهادی:

انواع بالش طبی نشیمنگاه

 

بالش طبی مناسب برای دیسک گردن

اصلا با خود فکر کرده اید که چرا همیشه پزشکان روی این مسئله تاکید دارند که بالش طبی مناسب برای دیسک گردن است؟! اگر جواب این سوال را تا الان پیدا نکرده اید؛ ما به شما در یافتن این پاسخ، کمک خواهیم کرد. بالش طبی برای دیسک گردن مناسب است، به این دلیل که این عارضه را کاملا برطرف ساخته و اثری از آن باقی نمی گذارد. اما چرا این بالش، چنین تاثیری را روی این بیماری می گذارد؟ پاسخ مشخص است. بالش طبی با به همراه داشتن این مزایاست که توانسته چنین اثرات مثبتی داشته باشد:

 

 • تسریع گردش خون

بالش طبی، سرعت گردش خون در بدن را افزایش می دهد. به دنبال آن درد گردن نیز کاهش یافته و تسکین می یابد.

 

 • مطابق با آناتومی بدن

بالش طبی برای دیسک گردن، مناسب به نظر می رسد؛ چون مطابق با آناتومی بدن بوده و از طراحی ارگونومیک برخوردار است. در نتیجه مثل سر و گردن فرم گرفته و فشار اضافی را از روی آنها بر میدارد.

 

 • کاهش کوفتگی

این بالش با ساختار استاندارد خود، مانع از ایجاد حس کوفتگی در ناحیه گردن می شود.

 

 • نهایتِ راحتی

بالش طبی کاری کرده تا بیشترین احساس راحتی را با آن داشته باشید. پس دیسک گردن شما هم بهبود خواهد یافت.

 

 

مدل های متنوع بالش طبی

 

اندازه و فرم بالش طبی برای دیسک گردن

وقتی برای خرید این بالش، پا به فروشگاه می گذارید، با انواعی از اندازه و فرم بالش طبی برای دیسک گردن مواجه می شوید. پس از بررسی اندازه و فرم این بالش می توانید محصول مورد نیاز خود را پیدا کرده و خریداری نمایید. برای مثال می توان بالش هارمونی را نام برد که در ظاهر، فرم ساده ای دارد. این محصول، شبیه به سایر بالش ها بوده و از ابعاد 13*50*32 سانت برخوردار می باشد.

 

محصول بعدی، بالش طبی ارکیده است که فرم ساده و استانداردی داشته و اندازه دقیق آن 50*30*70 سانت است. این بالش، آنتی باکتریال بوده و ضد حساسیت می باشد. بالش طبی بعدی که برای دیسک گردن، گزینه مناسبی به نظر می رسد، بالش طبی ورنا است که اندازه و ابعاد آن، 13*37*51 سانت می باشد. محصولاتی که نام بردیم، فقط چند نمونه از چندین محصولی هستند که به بازار بالش طبی عرضه گردیده اند. خلاصه کلام اینکه باید به اندازه و فرم بالش طبی توجه داشته و محصولی مطابق با نیاز خود را انتخاب کنید. مبادا محصولی را انتخاب نمایید که اندازه و فرم آن مغایر با نیازتان باشد. وگرنه به دردسر می افتید.

 

مقاله پیشنهادی:

بهترین گردنبند طبی برای دیسک گردن

 

انواع بالش طبی برای دیسک گردن

در این بخش می خواهیم تا به معرفی انواع بالش طبی برای دیسک گردن پرداخته و شما را با این محصولات آشنا نماییم.این آشنایی به شما کمک می کند تا تصمیمات هوشیارانه تر و بهتری را جهت خرید بالش طبی برای دیسک گردن اتخاذ فرمایید. لازم است بگوییم که مدل های این بالش، بسیار زیادند؛ ما فقط چند مورد را نام میبریم:

 

1- بالش طبی مدل کلاسیک

این محصول متعلق به یکی از بهترین برندهاست و کیفیت بالایی را به همراه دارد. بالش طبی فوق از طراحی ارتوپدیک برخوردار بوده و از تشکیل دردهای عضلانی جدید جلوگیری خواهد کرد. ضمنا بهترین بالش برای دیسک گردن محسوب می شود. چه بسا که خیلی از پزشکان، آن را به بیماران تجویز نموده اند.

 

2- بالش مدل کرسنت

یکی دیگر از بهترین انواع بالش طبی برای دیسک گردن، بالش کرسنت است. این محصول، از سری بالش های هوشمند به شمار آمده و متشکل از بهترین متریال یعنی مموری فوم می باشد. طراحی ایده آل این بالش باعث شده تا خون به خوبی در رگ ها جریان یابد. در نتیجه دیسک گردن شما هم بهبود پیدا کرده و به مرور، حضور آن کمرنگ تر خواهد شد.

 

 

3- مدل مدیوم وِیو

 

این محصول هم در گروه بالش های هوشمند قرار داشته و سایز مدیوم را به همراه دارد. با قرار گرفتن سر روی این بالش، مشکلات تنفسی، دیگر به سراغ افراد در هنگام خواب نیامده و نتیجه آن، یک خواب انرژی بخش و راحت خواهد بود. اگر به پزشک معالج مراجعه کرده و علاج دیسک گردن را از او بخواهید، مسلما یکی از گزینه هایی که به شما پیشنهاد خواهد کرد، همین بالش است. محصول فوق از روکش کتان برخوردار بوده و فوم نرمی دارد.

 

4- مدل وِیو

بالش مدل ویو هم از دیگر گزینه های خوبی است که به عنوان بالش طبی برای دیسک گردن به شما معرفی می کنیم. تولید کنندگان از فناوری دو لایه جهت ساخت این بالش بهره برده و متریالی مثل مموری فوم و فوم پلی اورتان را نیز برای تولید آن انتخاب نموده اند. اگر می خواهید کمتر با درد ناشی از دیسک گردن، دست و پنجه نرم کنید، حتما این بالش نرم و لطیف را امتحان نمایید.

 

در فروشگاه درمان مدیکال انواع مدل های بالش طبی را با قیمت مناسب برای شما مهیا کرده ایم که جهت خرید می توانید به لینک خرید بالش طبی مراجعه کنید.

 

بهترین بالش طبی برای دیسک گردن

آیا میدانید بهترین بالش طبی برای دیسک گردن، از چه ویژگی هایی برخوردار می باشد؟ یا بهتر است سوال خود را اینطور طرح کنیم که بهترین بالش طبی برای دیسک گردن باید واجد چه شاخصه هایی باشد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات می توانید نگاهی به موارد زیر بیندازید:

 

 • بهترین بالش طبی برای دیسک گردن باید از پارچه هایی مناسب (پارچه همراه با میزان نرمی و سفتی مناسب) تشکیل یافته باشد. اگر غیر از این باشد که دیگر اسمش بالش طبی نیست. چه بسا که با چنین بالشی، درد گردن شما تشدید شده و دیسک گردنتان هم عود می کند.

 

 • این بالش باید از بهترین فوم برخوردار باشد. در این صورت، بستر مناسبی را برای خوابیدن فراهم می کند. مثل بالش مموری فوم که یک بالش کاملا عالی محسوب می شود.

 

 • ضمنا این بالش، نه آنقدر تخت است و نه آنقدر گود. این بالش دارای طراحی نرمالی بوده و از همین رو به مقابله با دردهای ناشی از دیسک گردن می پردازد.

 

بهترین بالش طبی برای دیسک گردن

 

نحوه استفاده از بالش طبی برای دیسک گردن

بالش طبی برای دیسک گردن، زمانی تاثیرگذار بوده و اثرات مثبتش را نشان خواهد داد که به درستی استفاده گردد. وگرنه در صورت استفاده ناصحیح، این بالش، فرقی با بالش های معمولی نداشته و اثربخشی هم نخواهد داشت. حالا در این بخش می خواهیم تا نحوه استفاده از بالش طبی را کمی شرح دهیم. شما باید این بالش را طوری زیر سر و گردن خود قرار دهید که کاملا این دو ناحیه را تحت الحمایه خود قرار دهد. اگر بالش را کمی بالاتر از گردن قرار داده و یا کل گردنتان در محوطه بالش قرار نگیرد، در این صورت، پشتیبانی کاملی هم صورت نخواهد گرفت.

 

برای استفاده صحیح تر از این بالش، باید همانطور که بالش را متناسب با سر و گردن تنظیم می کنید، بدن خود را هم مطابق با آن تنظیم نمایید. مثلا اگر به پهلو بخوابید، خیلی بهتر است. خوابیدن به این حالت باعث می شود تا هیچ نوع فشاری متوجه گردن نشود. در آخر اینکه می توانید بالش گردنی را هم استفاده کرده و آن را زیر گردن قرار دهید. در این حالت، حس آرامش بهتری را تجربه می کنید.

 

از این که تا انتهای این مقاله با درمان مدیکال همراه بودید از شما تشکر میکنیم و امیدوارم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد.

 

اگر این مقاله برای شما مفید بوده لطفا تجربیات و اطلاعات خودتون رو با ما و دیگران خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از اطلاعات شما استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.