آموزشی

دستگاه وکیوم زنانه چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه وکیوم زنانه چیست و چه کاربردی دارد؟

وکیوم زنانه چیست ؟ حتما تا کنون نام دستگاه وکیوم زنانه یا دستگاه وکیوم سینه را شنیده اید. وکیوم زنانه چیست و چه کاربردی دارد؟ علت استفاده زنان از دستگاه های وکیوم زنانه چیست و در چه مدت زمانی می توان نتیجه گرفت؟  آیا تا به حال به این فکر کرده اید که مزیت های استفاده از دستگاه وکیوم سینه چیست و چرا در مقایسه با روش های دیگر افزایش حجم سینه، استفاده از این دستگاه توصیه می شود؟ دستگاه وکیوم بانوان، نوعی دستگاه وکیوم سینه است که برای بهبود ابعاد و شکل سینه در زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با استفاده از فشار وکیوم، بافت پستان را از داخل فشار داده و با تحریک آن ها، باعث افزایش حجم سینه و فرم دادن به سینه می شود.

استفاده از دستگاه وکیوم بانوان در صورتی کارآمد است که مشکلات جدی در سینه وجود نداشته باشد. این دستگاه برای بهبود اندازه و شکل سینه، افزایش گردش خون، تقویت عضلات پستان و بهبود فرم و جنس سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در همین ابتدای مقاله باید بگوییم که، برای استفاده از دستگاه وکیوم بانوان، باید از نظر مشاوره پزشکی و رعایت شرایط بهداشتی مطمئن باشید. علاوه براین، نباید از این دستگاه در صورت وجود مشکلات شدید و جدی در سینه، بارداری، درمان اختلالات تخمدانی، عفونت پستانی و دیگر مواردی که توسط پزشک تعیین شده باشد، استفاده شود. به طور کلی، برای انجام هرگونه درمان یا بهبودی، توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت کنید.

اگر می خواهید به طور کامل بدانید دستگاه وکیوم سینه یا وکیوم زنانه چیست و مزیت های استفاده از دستگاه وکیوم بانوان چیست، حتما تا پایان این مطلب همراه ما باشید. در این مقاله از سایت کالا پزشکی درمان مدیکال به انواع مختلف دستگاه وکیوم زنانه و کاربرد آن نیز اشاره خواهیم کرد.

دستگاه وکیوم زنانه چیست؟

وکیوم زنانه چیست و چگونه عمل می کند؟ اگر بخواهیم به بیانی ساده بگوییم دستگاه وکیوم زنانه یا وکیوم سینه چیست می توان گفت که این دستگاه، یکی از تجهیزات پزشکی محسوب می شود که برای افزایش حجم و بهبود شکل سینه در زنان استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از خلاء و فشار هوا، یک مکش قوی روی پوست سینه ایجاد می‌کند و باعث افزایش جریان خون، تحریک رشد سلول‌های بافتی و افزایش تولید کلاژن می‌شود.

عملکرد دستگاه وکیوم سینه برای زنانی که از حجم و شکل سینه خود راضی نیستند، مفید است. این دستگاه برای افزایش اندازه و اصلاح شکل پستان، بهبود جریان خون و تحریک رشد سلول‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، استفاده از دستگاه وکیوم سینه می‌تواند به بهبود نرمی و لطافت پوست و تقویت لیفتینگ پستان کمک کند.

با این حال، برای استفاده از دستگاه وکیوم سینه، پیش از هر چیزی باید با پزشک خود مشورت داشته باشید، زیرا استفاده اشتباه این دستگاه ممکن است منجر به عدم کارآیی و یا بروز عوارض شود.

دستگاه وکیوم زنانه چیست؟

کار دستگاه وکیوم زنانه چیست؟

جهت پاسخ به این سوال که کار وکیوم زنانه چیست باید گفت که وکیوم سینه دستگاهی است که با استفاده از فشار منفی وکیوم برای جمع آوری و توسعه بافت سینه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه یک ترکیبی از یک پمپ و یک لوله است که ابتدا پمپ فشار را کاهش می دهد و سپس لوله را روی سینه قرار می دهید. پس از آن بافت سینه فشرده می شود. عملکرد وکیوم برای بافت سینه به منظور افزایش اندازه و شکل دهی سینه و همچنین بهبود شکل آن برای زنان استفاده می شود.

روش استفاده از دستگاه وکیوم سینه چگونه است؟

استفاده از دستگاه وکیوم سینه باید با دقت و هوشمندانه صورت بگیرد. در زیر روش استفاده از دستگاه وکیوم سینه به طور خلاصه توضیح داده شده است:

 • قبل از استفاده از دستگاه وکیوم سینه، پوست سینه باید کاملاً تمیز باشد. برای این کار می‌توانید از آب گرم و صابون استفاده کنید.
 • سپس می‌توانید دستگاه وکیوم سینه را روشن کنید. سینه خود را درون فنجان قرار دهید و روی سینه خود تنظیم کرده و عملیات مکش را آغاز کنید.
 • برای افزایش تأثیر این دستگاه، می‌توانید همزمان با استفاده از دستگاه وکیوم، سینه های خود را ماساژ دهید.
 • بهتر است این دستگاه را نهایتاً هفته‌ای یکبار استفاده کنید.

قبل از استفاده حتما با پزشک خود مراجعه کرده و مشاوره های لازم را دریافت کنید. همچنین، اگر احساس درد، تورم یا ضخیم شدن سینه را در هنگام استفاده از دستگاه وکیوم سینه داشتید، باید به طور فوری به پزشک خود مراجعه کنید.

در کل، این دستگاه را باید به دقت و با رعایت دستورالعمل‌های لازم استفاده کرد تا به نتایج مطلوب و بدون عوارض جانبی برسید.

مزیت دستگاه وکیوم زنانه نسبت به روشهای دیگر چیست؟

مزیت دستگاه وکیوم بانوان چیست؟ دستگاه وکیوم سینه با توجه به مزایای زیر نسبت به روش‌های دیگر، جایگاه ویژه‌ای در بازار پیدا کرده است:

 • بدون خطر

اگر بخواهید بدانید یکی از مهمترین مزیت های وکیوم زنانه چیست باید گفت که برخلاف روش‌های دیگری که به منظور افزایش حجم سینه از پروتزهای سینه استفاده می‌شود، مزیت دستگاه وکیوم سینه این است که منجر به تغییر شکل سینه به صورت نامطلوب نمی‌شود.

 • خطر کم‌تر برای عفونت

دومین مزیت دستگاه وکیوم سینه چیست که اکثر مردم را ترغیب به استفاده از این دستگاه کرده است؟ با توجه به این که هنگام استفاده از دستگاه وکیوم، نیازی به برش و فرو بردن به داخل سینه نمی باشد، به همین دلیل خطر ابتلا به عفونت کاهش می یابد.

 • بازدهی بالا

استفاده از دستگاه وکیوم سینه می‌تواند منجر به افزایش 5-10% حجم سینه شود.

 • بدون ضرر جانبی

استفاده از دستگاه وکیوم سینه بدون ضرر جانبی است بنابراین افراد می‌توانند به جای انجام عمل جراحی و پروتز از این دستگاه استفاده کنند.

 • هزینه کمتر

استفاده از دستگاه وکیوم سینه در مقایسه با عمل جراحی و یا پروتز، هزینه کمتری دارد.

به‌طور کلی، دستگاه وکیوم سینه به دلیل عملکرد خوب و عدم ریسک جانبی به عنوان یک روش بدون خطر، مطمئن و فوق العاده در افزایش اندازه سینه و فرم دهی مناسب کاربرد دارد.

مزیت دستگاه وکیوم زنانه نسبت به روشهای دیگر چیست؟

نکات مهم هنگام استفاده از وکیوم سینه

مهمترین نکات به هنگام استفاده از وکیوم زنانه چیست و چه مواردی را باید رعایت کرد؟

استفاده از دستگاه وکیوم سینه برای افزایش اندازه سینه امری بسیار حساس است و باید با دقت و هوشمندانه صورت گیرد. برخی از نکات مهمی که باید در هنگام استفاده از دستگاه وکیوم سینه مراقبت کنید عبارتند از:

 • قبل از استفاده از دستگاه وکیوم سینه، باید از محصولات شیمیایی شامپو، کرم و هر چیزی که ممکن است باعث تحریک پوست سینه شود، خودداری کرد.
 • برای جلوگیری از داغ شدن و تحریک پوست سینه، باید دستگاه را با حرکات قابل حمل و آهسته روی سینه حرکت داد.
 • هرگز بیش از 15 دقیقه از دستگاه وکیوم سینه به صورت پشت سر هم استفاده نکنید زیرا ممکن است بافت های پوستی سینه، ضعیف شوند.
 • در صورت نیاز، می‌توانید همزمان با استفاده از دستگاه وکیوم سینه، از روش‌های طبیعی افزایش حجم سینه مانند ماساژ و استفاده از محصولات پوستی نیز استفاده کنید.
 • در هر صورت، برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی، بهتر است قبل از استفاده از دستگاه وکیوم سینه، از پزشک خود مشاوره بگیرید.
 • اگر به هنگام استفاده از دستگاه وکیوم سینه متوجه داغ شدن پوست خود شدید یا احساس درد شدید داشتید، بلافاصله استفاده کردن از دستگاه را متوقف کنید.
 • باید به طور منظم هفتگی یا ماهیانه از دستگاه وکیوم سینه استفاده کنید و در صورت ایجاد هرگونه عارضه یا تغییر در وضعیت سینه، به پزشک خود مراجعه کنید.
 • در کل، حفظ ایمنی و رعایت نکات فوق، از موارد حیاتی برای استفاده موفق از دستگاه وکیوم سینه است.
بیشتر بخوانید: عوارض دستگاه وکیوم سینه 
 

انواع دستگاه وکیوم زنانه

پس از آن که متوجه شدید وکیوم زنانه چیست بهتر است با انواع دستگاه وکیوم زنانه آشنا شوید. به طور کلی دو نوع دستگاه وکیوم زنانه وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • وکیوم دستی زنانه

وکیوم سینه دستی یک دستگاه پمپاژ قوی است که برای افزایش حجم و تقویت عضلات سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این دستگاه، می‌توانید عضلات سینه خود را تقویت کنید و به افزایش حجم سینه‌ها کمک کنید. این دستگاه یکی از راه‌هایی است که در جهت بهبود اندام خود و افزایش اعتماد به نفس به کار می‌رود.

 • وکیوم برقی زنانه

دستگاه وکیوم سینه الکتریکی نیز مانند دستگاه وکیوم سینه دستی برای تقویت عضلات سینه و افزایش حجم سینه‌ها استفاده می‌شود. اما با توجه به نام آن، این دستگاه توسط برق عمل می‌کند و نیازی به پمپاژ دستی وجود ندارد.

در این دستگاه، بسته به نوع آن، به جای پمپ دستی از یک موتور الکتریکی برای ایجاد فشار و ایجاد وکیوم در دستگاه استفاده می‌شود. این دستگاه با داشتن قابلیت تنظیم شدن فشار و سرعت عملکرد، به کاربر اجازه می‌دهد تا به آرامی و با کنترل به تمرینات خود بپردازد و نتیجه مطلوب را به دست آورد.

 

انواع محصولات وکیوم سینه زنانه در فروشگاه درمان مدیکال

مدت زمان لازم برای گرفتن نتیجه از دستگاه وکیوم سینه چقدر است؟

حداکثر زمان استفاده از دستگاه وکیوم سینه برای هر جلسه، ١٥ دقیقه می باشد. استفاده از دستگاه بیش از ١٥ دقیقه، ممکن است باعث آسیب به بافت پوستی سینه شود.

در واقع، مدت زمان تاثیر وکیوم سینه به عوامل متعددی  بستگی دارد. این عوامل شامل انواع مشکلات سینه، تعداد و ضخامت لایه‌های بافتی سینه، سن، وضعیت هورمونی و دوره قاعدگی و … می باشد. اما این دوره میتواند بین 3 تا 6 ماه به طول بیانجامد.

 

مدت زمان لازم برای گرفتن نتیجه از دستگاه وکیوم سینه چقدر است؟

 

دستگاه وکیوم زنانه مناسب چه افرادی است؟

اکنون که میدانید کاربرد وکیوم زنانه چیست باید بگوییم که دستگاه وکیوم زنانه یک دستگاه جدید و نوین برای بزرگ کردن سینه ها است. این دستگاه به کمک هوا با فشار مناسبی عمل می کند و به دلیل داشتن بسیاری از ویژگی های مناسب، به افرادی که می خواهند حجم سینه خود را افزایش دهند استفاده از این دستگاه توصیه می گردد.

استفاده از دستگاه وکیوم زنانه برای افراد زیر مناسب می باشد.

1-افرادی که به دنبال افزایش حجم سینه خود هستند و می خواهند طبیعی و بدون درد و عوارض جانبی، حجم سینه های خود را افزایش دهند.

2-افرادی که از انواع کرم ها و روغن های ماساژ استفاده کرده اند و نتیجه ای مثبت نگرفته اند.

3-افرادی که به دلیل عوامل خاصی مانند افزایش وزن، قرینه شدن سینه(سرطان سینه) و یا شیردهی با مشکل روبرو هستند.

4-افرادی که می خواهند فرم سینه های خود را مناسب کنند.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به این سوال مهم که وکیوم زنانه چیست پاسخ دهیم. پس از توضیحات لازم اکنون می توانید متناسب با شرایطی که در این مطلب ذکر شده است، از انواع مختلف این دستگاه ها تهیه و استفاده کنید. همچنین پس از آن که متوجه شده اید که کاربرد دستگاه وکیوم بانوان چیست می توانید با توجه به نیاز خود  از این دستگاه استفاده کنید.

استفاده از دستگاه وکیوم سینه زنانه می تواند به افزایش حجم و اندازه سینه و فرم دهی به سینه هاکمک کند. با این حال، توجه به علائم احتمالی و عوارض جانبی این دستگاه بسیار مهم است. همچنین، برای به دست آوردن نتایج مطلوب و پایدار، باید از دستگاه به شکل منظم و مطابق با دستورالعمل های تولید کننده استفاده شود.

قبل از استفاده از این دستگاه، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و علائم و عوارض جانبی آن را در نظر گرفته و به آن ها توجه داشته باشید. همچنین، بهتر است قبل از استفاده از این دستگاه، انواع روش های دیگر برای افزایش حجم سینه را نیز بررسی کنید تا بتوانید با خیالی آسوده از دستگاه وکیوم زنانه استفاده کنید.

اگر به درستی و به شکل منظم با دستگاه وکیوم سینه زنانه کار کنید، می توانید به نتایج دلخواه خود برسید. ما سعی کرده ایم در این مقاله به این سوال اساسی شما که دستگاه وکیوم زنانه چیست پاسخ دهیم تا شما به راحتی بتوانید تصمیم خود را بگیرید.

همچنین یکی از مهمترین سوالاتی که برای استفاده کنندگان از این دستگاه کاربردی به وجود می آید، این است که مزایای دستگاه وکیوم بانوان چیست و در مقایسه با روش‌های دیگر، ویژگی های دستگاه وکیوم زنانه چیست که ما سعی کرده ایم در این مطلب به تمام این سوالات اساسی پاسخ دهیم. امیدواریم که این مقاله از سایت درمان مدیکال برای شما مفید بوده باشد و متوجه شده باشید وکیوم زنانه چیست به راحتی بتوانید از انواع مختلف این دستگاه ها متناسب با نیاز خود استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *