آموزشی

علت زود شل شدن نعوظ یا علت عدم نعوظ آقایان چیست؟

علت زود شل شدن نعوظ چیست؟

 

علت زود شل شدن نعوظ آقایان چیست؟  یکی از مشکلاتی که معمولا افراد با سنین بالا یا افراد دچار به بیماری خاص با آن روبرو هستند مشکل عدم نعوظ یا نعوظ ناقص و یا شل شدن زود نعوظ می باشد. بطور کلی 16 درصد تمامی مردان به این مشکل دچار می شوند و این در حالی است که مردان 40 الی 70 ساله به میزان 50 درصد ممکن است به این مشکل مبتلا شوند. بسیاری از کاربران ما سوالاتی مانند چرا نعوظ زود از بین می رود؟ چرا من نعوظ ندارم؟ علت شل شدن الت؟ علت نعوظ نشدن کامل چیست؟ چه زمانی باید برای مشکل نعوظ به پزشک مراجعه نماییم؟ را از ما می پرسند و به دنبال راه حلی برای این مشکل هستند. در این مقاله به صورت کامل علت زود شل شدن نعوظ یا به صورت کلی علت اختلال در نعوظ را به شما توضیح خواهیم داد. در ادامه با درمان مدیکال فروشگاه لوازم پزشکی همراه باشید تا اطلاعات مفید و کاملی را در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم و راه های درمانی آن را با شما در میان بگذاریم.

 

خوابیدن یا  زود شل شدن نعوظ در آقایان را اختلال در نعوظ می نامند. دلایل متعددی برای این اختلال وجود دارد. پزشکان و متخصصان این حوزه معتقد هستند که این مشکل می تواند زندگی مردان را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد. به دلیل اهمیت این موضوع در این مقاله بر آن شدیم تا به علت زود شدن شدن نعوظ بپردازیم.

 

اختلال نعوظ در آقایان 3 علت دارد:

اختلال در نعوظ یا زود شل شدن آلت تناسلی مشکلی است که در هر سنی ممکن است رخ دهد. این مشکل از دلایل متعددی برخوردار است و نارضایتی جنسی را به همراه می آورد. گفتنی است زمانی می توان به این مساله به چشم بیماری یا مشکل نگاه کرد که مکرر، مزمن و تقریبا همیشگی باشد. سه علت اصلی این مشکل موارد زیر می باشد.

 

 • سن بالا: یکی از اصلی ترین دلایل شل شدن و اختلال نعوظ سن بالای افراد می باشد. در سنین بالا به دلیل ضعیف شدن عروق خونی پمپاژ خون به آلت تناسلی مرادانه کاهش پیدا می کند و این مورد باعث می شود نعوظ ناقص شکل بگیرد و یا بعد از نعوظ، آلت تناسلی به سرعت شل شود.

 

 • اضطراب: برقراری رابطه جنسی می تواند استرس آور و اضطراب زا باشد. لذا استرس زیاد علت زود شل شدن نعوظ است. این مورد زمانی شدت پیدا می کند که یک مرد بخواهد تمامی مردانگی خودش را با عملکردش در اتاق خواب برابر کند. این باعث می شود تا او نسبت به رفتارهای احتمالی دچار استرس شود. با این حال اگر مردی سابقه اختلال در نعوظ داشته باشد این اضطراب می تواند قدری بیشتر شده و به مشکل دامن بزند.

 

 • بیماری ها: کوچک شدن عروق آلت تناسلی که در نهایت به شل شدن نعوظ منجر می شود می تواند نشانه ای از بروز یک بیماری باشد. گفتنی است که این مشکل بی ارتباط با بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، کلسترول بالا و  فشار خون نیست. در حقیقت پیش از سکته این رگ های بدن هستند که کوچک می شوند. لذا اگر مردی دچار اختلال در نعوظ است باید نگاهی دقیق تر و موشکافانه تر به وضع سلامت خودش بیاندازد.

 

 

اختلال نعوظ در آقایان 3 علت دارد

 

 

دیگر علت های زود شل شدن نعوظ چیست؟

زود شل شدن نعوظ دلایل متعدد دیگری دارد. در ادامه این دلایل را به صورت موردی ذکر می کنیم و هر کدام را توضیح می دهیم:

 

 • مصرف الکل یا مواد مخدر: حتما می دانید که مصرف بیش از حد الکل عوارض جبران ناپذیری دارد. در سوی دیگر مصرف بعضی از مواد روان گردان و مواد مخدر از جمله ماری جوانا، کوکائین و… نیز عوارض خاص خودش را دارد. کم شدن نعوظ، از بین رفتن نعوظ یا شل شدن نعوظ از جمله عوارضی هستند که مصرف این قبیل مواد می تواند عامل ایجاد آنها باشد.

 

 • محتوای پورن: در پاسخ به سوال چرا نعوظ زود از بین میرود؟ می توان مشاهده ی بیش از حد پورن را یکی از دلایل اصلی عنوان کرد. در واقع علت زود شل شدن نعوظ گاهی وقت ها به مشاهده ی فیلم های پورنوگرافی و برخورداری از انتظارات غیر واقعی از خود ربط پیدا می کند.

 

 • ناراحتی مزمن: بعضی از عوامل روانشناختی وجود دارند که می توان آنها را به عنوان پاسخی برای سوال علت زود شل شدن نعوظ در نظر گرفت. افسردگی مزمن، استرس، حملات پانیک و… از جمله این عوامل هستند. چنانچه این عوامل ذهن شما را درگیر ساخته باشند احتمالا بر میل جنسی شما یا حالت نعوظتان تاثیر نامطلوب بگذارند.

 

 • مصرف بعضی از داروها: علت زود شل شدن نعوظ یا علت نعوظ ضعیف را می توان در مصرف بعضی از داروها جستجو کرد. گفتنی است که اگر مردی در حین رابطه توانایی نعوظ را از دست بدهد در 25 درصد موارد می توان دلیل را در مصرف بعضی از داروها جستجو نمود. از اینرو مهم است که قبل از مصرف دارو در رابطه با عوارض احتمالی آن از پزشک خودتان سوال بپرسید. لازم به ذکر است که در چنین شرایطی معمولا پزشک تغییر دارو را تجویز می کند که این روش در اکثر موارد روشی مفید و موثر می باشد.
 • میل جنسی: بعضی از مردان بطور کلی از میل جنسی کمتری برخوردار هستند. هورمون ها در این زمینه اثر گذارند. به عنوان مثال ترشح کم تستوسترون علت زود شل شدن نعوظ است. در این زمینه گفتنی است که میل جنسی کم بیماری نیست و به همین دلیل حتما باید میان میل جنسی کم و بیماری زود شل شدن نعوظ فرق قائل شد. با این حال اگر مردی پس از مدتی دچار کاهش میل جنسی شود می توان گفت که مشکلی رخ داده و بایستی به فکر درمان بود.

 

 • خستگی: در پاسخ به سوال علت نعوظ نشدن کامل چیست؟ می توان از خستگی به عنوان یک علت اساسی نام برد. در همین زمینه شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که ورزشکاران حرفه ای گاها نسبت به دیگران از میل جنسی کمتری برخوردار هستند. در واقع خستگی بیش از حد می تواند سدی در برابر میل جنسی باشد کما اینکه افراد زمانی می توانند به این میل پاسخ مطلوبی بدهند که از لحاظ جسمی و روانی در شرایط خوب و ایده آلی قرار گرفته باشند.

 

 

عفونت و التهاب می تواند تاثیر گذار باشد؟

 

 

عفونت و التهاب می تواند تاثیر گذار باشد؟

عفونت و التهاب با شکل ها و حالت های مختلفی خودش را نشان می دهد. چه بسا که زود شل شدن نعوظ با التهاب و عفونت در مجاری ادراری و بیماری پروستات در ارتباط باشد. برای تشخیص و رفع این مشکل حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.

 

در همین باره لازم به ذکر است که انجام فعالیت های بدنی، ورزش منظم، ترک سیگار و در کل پیش گرفتن سبک زندگی سالم می تواند به بهبود وضعیت بیمارانی که دچار اختلال در نعوظ هستند کمک کند. کما اینکه اگر بیماری و وضعیت شریانها وخیم تر شود اختلال نعوظ شدت بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

جهت کسب اطلاعات در مورد درمان قطعی سستی نعوظ کلیک کنید.

 

آیا ضعف پس از مقاربت با عدم یا زود شل شدن نعوظ مترادف است؟

مردان در فاصله ی کوتاه پس از انجام رابطه نعوظشان را از دست می دهند و تا مدتی نعوظ مجدد نخواهند داشت. به این دوره دوره ی مقاومت گفته می شود. گاهی زنان این شرایط را با زود شل شدن نعوظ و اختلال در نعوظ یکی می پندارند. گفتنی است که این شرایط طبیعی است و ربطی به میزان هورمون ها در بدن ندارد. لازم به ذکر است که این دوره با افزایش سن طولانی تر می شود.

 

این مشکل چگونه قابل تشخیص است؟

معمولا مردان در طول رابطه نعوظ دارند و اندکی پس از آن نعوظ شان را از دست می دهند. با این حال چنانچه این رویه تغییر کند و مرد در طول انجام رابطه و پیش از رسیدن به لذت نعوظ را از دست دهد و در صورتی که این مشکل مزمن باشد می توان گفت که وی دچار مشکل زود شل شدن نعوظ است. از اینرو او باید به دنبال پیدا کردن علت زود شل شدن نعوظ باشد.

گفتنی است که تست NPT و گرفتن سونوگرافی رنگی از آلت نیز از روش های تشخیص زود شل شدن نعوظ هستند.

 

 

توصیه های مفید جهت رفع مشکلات نعوظ

 

 

توصیه های مفید جهت رفع مشکلات نعوظ:

حتما می دانید که داشتن رابطه جنسی موفق از با اهمیت ترین الزامات زندگی زوجین است. از اینرو زود شل شدن نعوظ را باید جدی تلقی کرد و به دنبال راه حلی برای تقویت نعوظ بود. در ادامه توصیه هایی را در این باره ذکر می کنیم. دانستن این توصیه ها و بکارگیری آنها می تواند در تقویت میل جنسی و سفت شدن نعوظ مردان کمک کننده باشد.

 

 • دیابت، کلسترول بالا و  فشار خون از جمله بیماری هایی هستند که بر نعوظ تاثیر می گذارند. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید کنترل کردن آنها الزامی است.

 

 • پیشتر گفتیم که سبک زندگی ناسالم علت زود شل شدن نعوظ است. از اینرو اگر سبک زندگی شما سالم نیست، اگر سیگار می کشید، اگر فعالیت فیزیکی ندارید، اگر غذای ناسالم می خورید، اگر خواب مناسبی ندارید، حتما به فکر اصلاح سبک زندگی باشید.

 

 • اگر از مشکلات روان شناختی رنج می برید حتما به درمانگر مراجعه کنید. گفتنی است که این دست از مشکلات را می توان مهمترین علت زود شل شدن نعوظ قلمداد کرد.

 

 • مصرف الکل و مواد مخدر علاوه بر اینکه علت زود شل شدن نعوظ هستند مشکلات دیگری را نیز برای فرد به همراه می آورند. به عنوان یک توصیه مفید لازم است بگوییم که اگر سلامت جنسی برایتان مهم است از مصرف الکل و استعمال دخانیات دوری کنید.

 

 • مراجعه به پزشک را جدی بگیرید. اگر احساس کردید که کیفیت نعوظ تان دچار افت شده حتما و الزاما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: آیا دستگاه وکیوم موثر است؟

 

جمع بندی و نتیجه گیری:

 

اختلال در نعوظ  یا زود شل شدن نعوظ نام مشکلی است که ممکن است در هر سنی رخ دهد اما اختلال نعوظ در آقایان 3 علت اصلی دارد یکی از اصلی ترین دلایل آن می تواند سن بالا و ضعیف شدن رگهای خونی می باشد علت های دیگر بیماری های خاصی و اضطراب می باشد، استرس و اضطراب زیاد علت دیگر زود شل شدن نعوظ می باشد، اگر مردی سابقه اختلال در نعوظ داشته باشد استرس می تواند به مشکل او دامن بزند. این مشکل می تواند دلایل متفاوتی دیگری نیز داشته باشد  که نارضایتی جنسی را به همراه خواهد داشت. علت  عدم نعوظ را می توان در مصرف بعضی از داروها نیز جستجو کرد. علت دیگر را می توان به مشاهده ی بیش از حد پورن ربط داد، مشاهده ی پورن باعث می شود تا فرد درگیر توقعات غیر واقعی از خودش شود. در پایان لازم است ذکر کنیم روش های مختلفی برای تشخیص این مشکل وجود دارند، تست NPT و گرفتن سونوگرافی رنگی از آلت از مهمترین روش های تشخیص می باشد و گفتنی است که مشکل زود شل شدن نعوظ قابل درمان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.