بیماری

5 علت شوره سر و روش های درمان آن

5 علت شوره سر و روش های درمان آن

5 علت شوره سر و روش های درمان آن

شوره سر آزار دهنده ، ناامید کننده و حتی شرم آور است و ممکن است در ماه های زمستان بدتر شود.
دکتر جانگو وون ، متخصص پوست و پیشگیری از سرطان پوست در سیستم بهداشت هنری فورد ،در زمینه علل این بیماری و در مورد آنچه شما می توانید برای درمان شوره سر انجام دهید – یا در بعضی موارد ، حتی همه آنها را با هم از بین ببریم ، شما را راهنمایی کند.

 

در اینجا 5 علت عمده ای که احساس خارش پوست سر و شوره ای که برروی سر و مو ایجاد می شود را مشاهده می نمایید:

 

1- شما پوست خشک دارید:
خشکی پوست یکی از رایج ترین دلایل ایجاد شوره است. و متأسفانه ، اگر این ریشه شوره سر شما باشد ، ممکن است در این فصل زمستان بدتر شود. “اگر پوست خشک باعث ایجاد شوره می شود ، تشخیص آن آسان تر است زیرا سایر نقاط بدن شما نیز به احتمال زیاد خشک هستند” دکتر وون می گوید. “در طول ماه های سرد ، پوست خشک می شود – به همین دلیل است که مردم در این زمان بیشتر شاهد شوره سر هستند.”
درمان: مرطوب کردن پوست. بسیاری از شامپوها (دارویی و غیر دارویی) وجود دارند که رطوبت پوست سر شما را دوباره پر می کنند و می توانند شوره سر را تسکین دهند – یا حتی به طور کامل از بین ببرند.

 

2- شما به اندازه کافی شامپو نمی زنید:
اگرچه به نظر غیر بهداشتی است ، عدم استفاده از شامپو به اندازه کافی می تواند دلیل بروز شوره سر شما باشد. دکتر وون توضیح می دهد: “اگر به اندازه کافی شامپو نزنید ، روغن روی پوست تجمع یافته و روی آن جمع می شود و باعث ایجاد شوره می شود.” لزوما به این معنی نیست که شما خودتان را به اندازه کافی تمیز نمی کنید. ممکن است از شامپو کافی استفاده نکنید ، یا شامپویی که استفاده می کنید به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند سد روغنی را که در ایجاد شوره سر شما وجود دارد از بین ببرد.
راه حل: گرچه رفع این مشکل می تواند به راحتی شستن مو با شامپو باشد اما ممکن است لازم باشد آن را یک قدم جلوتر بردارید. استفاده از شامپوی با نسخه پزشک چند بار در هفته می تواند از جمع شدن آن جلوگیری کند.

 

 

>برای خرید شامپو ضد شوره کلیک نمایید 

 

 

3- شما آلرژی دارید:
از چمن گرفته تا بادام زمینی ، مردم به انواع مختلف مواد آلرژی دارند. آیا آلرژی به محصولات مراقبت از مو می تواند مقصر پوسته پوسته شدن سر شما باشد؟ دکتر وون می گوید ، قطعاً می تواند. اگر بعد از استفاده از یک محصول خاص متوجه هر نوع تحریک پوست سر مانند خارش یا درد شوید ، این می تواند به دلیل حساسیت شما باشد.
راه حل: ابتدا استفاده از محصول مشکوک را متوقف کنید. مطمئن نیستید دقیقاً چه چیزی می تواند باشد؟ سعی کنید محصول را عوض کرده یا برای یافتن محصول بهتر به پزشک مراجعه نمایید.

 

4- شما یک بیماری پزشکی دارید:
درماتیت سبورئیک یک بیماری مزمن پزشکی است که نه تنها پوست سر بلکه سایر مناطق بدن که غدد چربی در آن وجود دارد را تحت تأثیر قرار می دهد. این شرایط با شوره سر و همچنین قرمزی پوست سر مشخص می شود. به نظر می رسد شبیه سایر بیماری های شایع پوستی مانند پسوریازیس ، اگزما یا حتی واکنش آلرژیک باشد.
راه حل: اگر این علائم را دارید ، با پزشک صحبت کنید. برخی از شامپوهای پایه تار به خوبی کار می کنند تا خیلی زود واژگونی سلول های پوست را متوقف کنند. سایر داروها و پیروی از روال مناسب مراقبت از پوست نیز می تواند کمک کند. یک نکته قابل توجه: شامپوهای پایه تار ممکن است گزینه مناسبی برای افرادی با موهایی با رنگ روشن نباشد ، زیرا این نوع شامپوها می توانند باعث تغییر رنگ موها شوند.

 

5- شما یک رشد بیش از حد مخمر دارید:
مالاسزیا قارچی است که در پوست سر و پوست همه مردم زندگی می کند. برای برخی ، حساسیتی ایجاد می شود که می تواند منجر به ایجاد شوره شود. مانند درماتیت سبورئیک ، سایر بیماری های پوستی که توسط مالاسزیا تشدید می شود شامل پسوریازیس و انواع دیگر درماتیت است.
راه حل: این وضعیت دیگری است که داروهای تجویز شده توسط پزشک می تواند به درمان آن کمک کند. سایر شامپوهای بدون نسخه و پیروی از روال مناسب مراقبت از پوست نیز مفید هستند.

 

درمان شوره سر گاهی امتحان و خطا است. و اگرچه مسری نیست ، و در بیشتر موارد ، دردناک نیست ، اما شوره سر می تواند چندین بار در ماه وجود داشته باشد به خصوص در ماه های زمستان.
دکتر وون می گوید: “پوست در ماه های زمستان مستعد خشک شدن است که می تواند شوره سر را بدتر کند.” “صرف نظر از علت ایجاد شوره سر ، مهم است که یک روال سالم برای مراقبت از پوست داشته باشید.”

 

 

 

>برای خرید شامپو ضد شوره کلیک نمایید 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *