آموزشی

قوزبند چیست؟ تاثیر انواع قوزبند ها بر انواع مختلف قوز

قوزبند چیست؟ تاثیر انواع قوزبند ها بر انواع مختلف قوز

ستون فقرات بخش بسیار مهمی در بدن انسان هستند که وظیفه ایجاد تعادل و برخی از وظایف اصلی بدن انسان را دارند. اما امروزه افراد بسیار زیادی نسبت به این عضو مهم بدن خود، بی اهمیت هستند و توجهی به آن ندارند. این مسئله باعث می شود تا چنین افرادی در سال های آینده زندگی خود حتما دچار مشکلات و بیماری های ارتوپدی شوند. یکی از مشکلات رایج در اکثریت مردم کشور ایران، قوز کردن کمر در مدت زمان های طولانی می باشد. قوز کردن کمر می تواند در طول زمان سبب انحنا بخش های مختلف کمتر و جا به جایی مهره های کمر شما شود. بدین ترتیب باید با استفاده از انواع قوزبند از این مشکل بزرگ جلوگیری کنید.

 

امروزه محصولات زیادی از جمله انواع قوزبند به بازار ارائه شده اند که شاید با شنیدن نام قوزبند این سوال در ذهن شما ایجاد شود که قوزبند چیست و چه کاربرد هایی را دارد. به طور کلی قوزبند وظیفه نگهداری صحیح کمر شما را داشته و تاثیر زیادی را در عملکرد صحیح کمر دارد. قطعا شما در طول روز به ستون فقرات خود فشار هایی را وارد می کنید. این فشار ها می توانند از خم شدن برای برداشتن وسایل و نشستن و … عادت های دیگر روزانه باشند.

 

بیشتر بخوانید: قوز کمر چیست و روش های درمان قوز کمر

 

نحوه قرارگیری قوزبند

 

انواع قوزبند ستون فقرات

یکی از مسائل بسیار مهمی که باید حتما قبل از خرید انواع قوزبند بررسی کنید، شناسایی تنوع این محصول نوین می باشد. به طور کلی شما با شناسایی قوزبند های مختلف می توانید در خرید خود موفق تر عمل کنید. این موضوع نیز باعث می شود تا خرید شما به شکل مقرون به صرفه انجام بگیرد و هزینه مناسب تری را بپردازید.

 

بر اساس اطلاعات به دست آمده، انواع قوزبند ها در دو نوع مردانه و زنانه تولید می شوند که البته هر دو دسته ذکر شده دارای انواع مختلفی هستند. اصلی ترین مسئله تاثیرگذار بر روی ایجاد تنوع در قوزبند ها، قطعا وجود ویژگی هایی خاص در آن ها می باشد. البته در برخی از موارد شاهد تولید قوزبند هایی با ساختار متفاوت هستیم که این مسئله نیز در میان تفاوت این محصولات دیده می شود.

 

برای مثال در سال های اخیر شاهد قوزبند هایی از نوع ضدحساسیت، طبی، چسبی، گره ای، ساختار های ضد عرق و … هستیم. این موارد باعث می شوند تا قیمت قوزبند موردنظر شما با قوزبند های دیگر تفاوت داشته باشد. بدین ترتیب باید قبل از خرید به نوع قوزبند موردنظر توجه کنید.

مقاله پیشنهادی : 

راهنمای خرید بهترین قوزبند طبی 

تاثیرات قوزبند های مختلف بر انواع قوز ها

قوز وضعیتی

در دنیای پزشکی به قوز ها کیفوز نیز گفته می شود اما نیاز است که بدانید علت به وجود آمدن هر یک از قوز ها چه مواردی می باشد. قوز وضعیتی به عنوان یکی از کیفوز های رایج در میان مردم شناخته می شود. این قوز در اثر حالت های اندامی نامناسب انسان بوده و برخی اوقات نیز می تواند توسط ضعف و گرفتگی های عضلانی ایجاد شود. امکان اصلاح و درمان این نوع از قوز ها به وسیله ورزش هایی همچون یوگا امکان پذیر می باشد.

 

اما اکثریت مردم برای درمان بهتر و به موقع خود اقدام به استفاده از انواع قوزبند می کنند تا از درمان سریع تری بهره مند شوند. استفاده از قوزبند برای کیفوز وضعیتی باعث می شود تا درد این مدل از قوز شما تسکین داده شود. علاوه بر تسکین می تواند در طولانی مدت سبب ایجاد اندام مناسب در ستون فقرات شما شود.

 

تاثیرات قوزبند ها بر روی بدن

 

 تاثیر قوز بند بر قوز شوئرمن

قوز شوئرمن به عنوان یکی از بدشکل ترین کیفوز ها در علم پزشکی شناخته می شود که توسط انواع قوزبند قابل درمان می باشد. این قوز تاثیرات خود را در مهره های صدری یا فوقانی ستون فقرات می گذارد. یکی از ویژگی های بد این مدل از کیفوز این موضوع است که باعث می شود تا مهره های آن فرد به صورت غیرطبیعی رشد کنند و دیگر مهره ها رشد نکنند.

 

قوز شوئرمن اغلب در کودکان شایع بوده و استفاده از قوزبند مخصوص آن باید به وسیله متخصص موردنظر تایید شود. برخی اوقات نیز پزشک موردنظر برای نتیجه بهتر پیشنهاد می کند تا قوزبند موردنظر را به صورت مداوم ببندید.

 

قوز فرسایشی یکی دیگر از انواع قوز ها

بسیاری از افراد کشورمان به دلیل کهولت سن و بالاتر رفتن سن خود دچار آسیب های زیادی در بخش ارتوپدی بدن خود می شوند و باید از انواع قوزبند استفاده کنند. یکی از آسیب های رایج در چنین افرادی، کمر آن ها می باشد که اغلب بیماری آن ها کوتاه شدن دیسک کمر است. اکثریت پزشکان برای معالجه چنین افرادی پیشنهاد می کنند تا از قوزبند استفاده شود تا نتیجه بهتری حاصل شود.

 

برخی دیگر از بیماری هایی که توسط انواع قوزبند خارجی معالجه می شوند

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط تیم های حرفه ای در کشور های مختلف جهان، معالجه کیفوز ها به وسیله قوزبند امکان پذیر است. برای مثال معالجه قوز هایی همچون قوز تغذیه ای، مادرزادی، عصبی و … به وسیله قوزبند ها انجام شدنی است.

 

آیا عارضه های دیگر به وسیله  انواع قوزبند درمان می شوند؟

یکی از سوالات پر تکرار و اساسی در رابطه با انواع قوزبند ها این مسئله است که آیا عارضه های دیگر به وسیله قوزبند اصلاح  می شوند. به طور کلی استفاده از قوزبند ها اغلب برای رفع قوز های مختلف کمر شما می باشد. اما در کنار درمان بیماری های کیفوزی امکان درمان بیماری های ام اس، اوتیسم، شکستگی شدید مهره ها و …. نیز به وسیله قوزبند امکان پذیر است.

 

استفاده از قوزبند برای جلوگیری از کیفوز

 

توجه داشته باشید که شما برای درمان هر یک از بیماری های ذکر شده باید از انواع قوز بند ها اطلاعاتی را داشته باشید. چرا که برخی از قوزبند ها تنها بخشی از عضو های بدن را مورد پوشش خود قرار می دهند و توجه به این موضوع بسیار مهم است.

 

کیفوز یا قوز در میان مردم چه علائمی را دارد؟

یکی از روش هایی که می توانید به شناخت این بیماری در درون خود بپردازید دقت فراوان به علائم انواع قوز ها می باشد. بدین ترتیب قصد داریم تا برخی از علائم این مشکل را برای شما شرح دهیم تا با بررسی این علائم در خود و دیگران، متوجه وجود این بیماری شوید.

 

یکی از اصلی ترین مسائل نشان دهنده کیفوز در بدن، تفاوت در ارتفاع شانه ها می باشد که برخی اوقات یک شانه ارتفاع بیشتری را دارد. این موضوع نشان از داشتن قوس کمر یا همان قوز بوده که باید با مشورت گیری از پزشک درمان شود. اگر در حین خم شدن به سمت جلو، کمر شما دارای حالتی غیر طبیعی بود نشان از وجود قوز در بدن شما می باشد. گرفتگی های مداوم عضلات همسترینگ نیز می توان نشان دهنده وجود کیفوز در بدن شما باشد.

 

استفاده از قوزبند در چه دوره زمانی و چه دوره سنی باید انجام شود؟

معمولا افرادی که به بیماری های کیفوز مبتلا هستند با مراجعه به پزشک از برنامه و زمان بندی خاصی برای استفاده از قوزبند بهره مند می شوند. اما افرادی که خودشان قصد خرید و استفاده از این محصول را دارند باید با استفاده از برنامه های استاندارد جهانی از این محصول استفاده کنند.

 

به طور کلی قوزبند طبی و انواع قوزبند های دیگر باید حدودا 20 ساعت در روز بسته شود و 4 ساعت باقی مانده نیز باید تحرک بسیار کمی را داشته باشید. اما اکثریت پزشکان بر این باور هستند که 4 ساعت باقی مانده نباید در حین خواب باشد. بدین ترتیب استفاده از قوزبند در خواب ضروری است.

 

درد های ناشی از قوز

 

اما در رابطه با دوره سنی موردنظر برای استفاده از قوزبند ها زمان تعیین شده ای وجود ندارد. چرا که هر یک از انسان ها وابسته به شغل و فعالیت های روزمره خود می توانند مبتلا به بیماری کیفوز ها شوند. بدین ترتیب شما با چکاپ به موقع خود توسط پزشکان متخصص ارتوپدی می توانید کمر خود را به صورت مرتب بررسی کنید. این مسئله باعث می شود تا از مشکلات آینده کمر خود جلوگیری کنید و از عمل های جراحی دور بمانید.

 

شرکت های تولیدکننده و فروشنده قوزبند فلزی و انواع این محصول

به طور کلی امروزه شرکت های زیادی اقدام به تولید قوز بند مناسب برای زیر لباس کرده اند تا مردم بتوانند در طول روز نیز از این محصول استفاده کنند. اما نیاز است که بدانید در سال های اخیر میزان تولید شرکت های تولیدکننده قوزبند با افزایش بزرگی روبرو شده است. علت این موضوع نیز مبتلا شدن اکثریت مردم کشورمان به کیفوز ها می باشد.

 

این شرکت ها توانسته اند به تولید قوزبند ها در ساختار های متنوعی همچون قوزبند فلزی نیز بپردازند. نیاز است که بدانید برخی از شرکت های ایرانی تولید قوزبند به صادرات محصولات خود نیز می پردازند.

 

نحوه قرارگیری ایده آل بدن با استفاده از قوزبند

 

خرید قوزبند با بهترین قیمت

امروزه امکان خرید وسایل پزشکی بسیار راحت تر از گذشته شده و شما می توانید در کمترین زمان ممکن به خرید خود بپردازید. نیاز است که بدانید شما با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود می توانید از انواع مختلف قوزبند ها بهره مند شوید.

 

شما می توانید با مراجعه  لینک قوزبند و مشاهده انواع مختلفی از قوزبند ها نسبت به تهیه مدل موردنظر خود اقدام کنید. در محصولات ما  می توانید به نکات زیادی از جمله قیمت محصول و کیفیت محصول توجه کنید و با مقایسه محصولات ما به خرید صحیح و ارزان خود بپردازید و از فواید قوزبند بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.